| Sellyteiubesc a întrebat:

Este sexul oral un pacat?

27 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Gandeste-te putin la mama ta, sora ta... (nu raportat la tine ci la sot) si apoi iti vei raspunde singur...

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Gandeste-te putin la mama ta, sora ta..."

Sora n-am, dar n-am nici un dubiu ca si maica-mea si maica-ta au facut-o. Pe tine te-a pacalit ca nu?!
Pana la urma e o chestie misto, si pentru barbati, si pentru femei. Nasol daca din cauza unor povesti cu spiridusi ratezi asa ceva.

| milan9 a răspuns:

Un suflet, un templu al lui Dumnezeu, care este trupul omenesc, sa devina latrina, wc pentru eliberarea unei refulari fiziologice autoprovocate? Da este, un pacat strigator la cer! sad

Nu-ti faci probleme, zici? Dar iata ca muribunzilor li se pare ca viata lor s-a scurs in cinci minute... Iar dupa,. te asteapta vesnicia... Vrei ca transformarea semenilor (initial copii si ingeri) in latrine sa te reprezinte in eternitate? Nici demonii n-ar vrea sa fie in pielea ta. Ai auzit tu de vreunul care sa fi facut asa ceva?

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

Pe bune, voi lingeti niste icoane imputite si racle cu mortaciuni in ele, dar vi se pare scarbos s. exul oral...laughing

| suntserios a răspuns (pentru milan9):

Asa mare e frustrarea ca nu ai avut si tu parte?

| mentholinks a răspuns:

Isus a spus ca nu ce intra in gura este pacat ci ceea ce iese, deci nu e pacat.

| sabin89 a răspuns (pentru mentholinks):

"nu ce intra in gura este pacat ci ceea ce iese"
Păi la s.o. nu doar intră în gură, ci şi iese.

| CostinAlamariu a răspuns:

Da

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Da, si pentru femeie si pentru barbat. Se spune ca in general omul e pacatos dar adevarul e ca femeia e mai pacatoasa decat barbatul pentru ca ea se poate culca cu 50% din populatia orasului.

| suntserios a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Si barbatul nu poate?

| StrongHeart a răspuns:

Este pacat sa-ti irosesti viata pe TPU trolland.Fa ceva productiv.

| Irinel15123532 a răspuns:

Da. Este pacat, biblia spune ca orice act sexual in afara casatoriei este pacat.
Domnul Iisus spune ''Daca cineva se uita la o femeie ca sa o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui''
Sa nu mai vorbim de alte lucruri.
Dumnezeu a creat relatiile sexuale sa fie doar intre un sot si sotia lui, orice alt act sexual in afara casatoeiei este pacat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este pacat.Pentru ca acest lucru pot face si homosexualii si lesbienele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform bibliei, Dumnezeu o numeste necuratie, scarbosenie, împotriva firii smd..deci păcat.

| floringabor a răspuns:

Este pacat daca este facut in afara casatoriei. Ce este intre sot si sotie nu este pacat

| Denyx16 a răspuns:

Sexul in sine e un pacat.
Nu si a face dragoste, sunt doua lucruri diferite.

| suntserios a răspuns (pentru Denyx16):

Ete na, nu e tot acelasi proces?

| Denyx16 a răspuns (pentru suntserios):

Nu.

| suntserios a răspuns (pentru Denyx16):

Detaliaza... ca bisericii nu ii pasa ce simte ala de e penetrat sau ala de penetreaza.

| Denyx16 a răspuns (pentru suntserios):

Dragostea presupune sentimente, pe cand sexul nu.

| suntserios a răspuns (pentru Denyx16):

Bisericii nu ii pasa. Ei nu considera pacat daca oamenii fac sex fara iubire doar casatoriti si pentru proceere.

Biserica insa considera mare pacat daca doi oameni care se iubesc cu adevarat fac sex fara sa fie girati de bserica prin casatorie.

Deci, irelevanta observatia ta

| Denyx16 a răspuns (pentru suntserios):

Lasa tu Biserica, Biserica e o cladire construita de oameni la fel de pacatosi ca noi, Biblia si cuvantul lui Dumnezeu nu minte.
Nu asculta ce spun popii, popii nu fac decat sa isi ia banii si atat.
Observatia mea e una relevanta pentru mine si una realista, in schimb pentru tine ii una irelevanta si neinteleasa.
O zi faina iti doresc!

| suntserios a răspuns (pentru Denyx16):

Pai de ce sa las biserica si popii?
Ei au inventat pacatul, ei au inventat pe dumnezeu, ei au inventant religia. Nu incerca sa separi biblia pe dumnezeu si biserica ca toate sunt inventia popilor.

| Denyx16 a răspuns (pentru suntserios):

Esti prost las-o asa, nu mai incerc sa iti explic ca nu ajung niciunde.
O zi faina!

| suntserios a răspuns (pentru Denyx16):

Am inteles nu poti explica cum a aparut religia si de ce ar fi diferita de biserica si popi. E ok, mi se pare logic ca nu ai cum explica.