| marcelcuceritorul a întrebat:

Este un păcat să asculți să te epilezi sau să te tunzi?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După Biblie este păcat să ai părul lung ca băiat.
Despre epilat, Biblia nu se pronunță, doar despre tăierea împrejur.

| Kandia15 a răspuns (pentru sadrian46):

Ba nu. Depinde. De exemplu, cei din Nazaret isi lasau parul lung, vezi povestea lui Samson

| DeyCj a răspuns:

Nu.Astea-s aberații.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu cred ca inteleg intrebarea ta, poti fi mai detaliat te rog?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin "sa asculți" nu înțeleg la ce te referi, dacă te referi la muzica, asa zice, ca cică e. Oricum dacă e sa duci o viata după cum zice biblia trebuie sa te chinui toată viata ceea ce nu e normal

| Helper07 a răspuns:

Sa asculti ce? muzica, de parinti, de Dumnezeu?
Nu stiu ce sa zic despre epilat si tuns, pacat este orice face rau aproapelui si tie.