| AvalohAlyn a întrebat:

Esti aproape de Dumnezeu? Vrei sa fii? Adica aveti o relatie stransa cu El?(ortodoxa sau catolica)? Ce parere aveti despre relatia sau comuniunea cu Dumnezeu, de tip om-Creator? Ce ganduri aveti pentru Dumnezeu?

Eu vreau si incerc.Dar mai exista si sincope..coborasuri.sad.Dar tu?

Ce poti sa zici despre relatia ta cu Dumnezeu?

(e un lucru personal dar cateva cuvinte.)

Merci

26 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

Vorbesti cu dumnezeu? Ai o relatie stransa cu el? Esti aproape de el in momentele grele? Comunici cu dumnezeu ca de la om la creator?
Uite ma! Tu esti dovada clara ca dumnezeu exista...
Totusi, acelasi lucruri le fac si eu cu hamsteru' meu.

| danut a răspuns (pentru Nucreeed):

"Ai o relatie stransa cu el? Totusi, acelasi lucruri le fac si eu cu hamsteru' meu."
Cat de "stransa" este relatia ta cu hamsterul? Iti raspunde la necesitati, vorbeste cu tine, te ajuta? Nu mi-am imaginat ca exista hamsteri cu atatea "posibilitati". Esti tare dom-le. P.S. Faci si matanii in fata lui?

| Nucreeed a răspuns (pentru danut):

Crede'ma nebun dar chiar vorbeste cu mine!

Răspuns utilizator avertizat
| Mikhtarian a răspuns:

Caci Iisus si-a rabdat nespus si s-a supus,daca El a facut-o pentru noi,si eu o voi face pentru El.
Eu cred in Dumnezeu, vad mai jos comentarii care dor, iar cand va veni momentul, va fi durere pentru ei, Domnul cu voi.

| angelicsin a răspuns (pentru Mikhtarian):

Singurul lucru care doare pentru noi este costul pastilelor care le lom din cauza oamenilor ca tine. si probabil burta de ras cand auzim porcarii ca ceea ce spui tu.

nu obisnuesc sa judec oamenii pentru ceea ce cred si ce nu cred dar ii judec dupa ceea ce spun si cum actioneaza si tu dragule

esti un credincios tipic dependent de drogul numit religie prea inspaimantat de viata si moarte incat sa faci fata realitatii fara doza zilnica de ipocrizie. si fara prietenul imaginar care sa te tina de mana.

| Jesus24 a răspuns (pentru Mikhtarian):

Lasa rapu-ul

| Crâstoşelul a răspuns:

Câţi ani ai? Nu eşti cam mare pentru un prieten imaginar?

| Jesus24 a răspuns (pentru Crâstoşelul):

Dar oare atâtea milioane de oameni nu sunt prea mari pentru un prieten imaginar?
Parerea mea e ca ăștia sunt lași! Eu cred ca ei aveau nevoie de un protector așa ca au inventat ceva pe fuga.Basmul numit bilblie nu e așa inspirat.Parca erau mai bune cele ale lui Ispirescuhappy

| Crâstoşelul a răspuns (pentru Jesus24):

Ai dreptate.

Dumnezeu este un prieten imaginar creat pentru cei slabi.

Totul este copilăresc, oricum, nimic nu va putea să-mi schimbe părerea.

| angelicsin a răspuns (pentru Jesus24):

Lasi cred ca e un cuvant prea dur. sunt doar copii fara minte. asta sau o cireada de vaci incapabila sa judece singuri. eu am gasit biblia amuzanta rau. sipsita de logica dar amuzanta. desii ai dreptate parca mai bun era ce a scris Ispirescu,
poate gasem ceva inspiratie in ea daca era scrisa de Shakespeare sau poate Bram Stoker

Răspuns utilizator avertizat
| Crâstoşelul a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ţi-a demonstrat personal, dându-ţi un 10 la lucrare? laughing

Woow...

Răspuns utilizator avertizat
| Crâstoşelul a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Prietene, ai avut o problemă psihică?

Că dacă da, problemele psihice ţi le rezolvi singur, nu rugându-te.

Singur îţi faci viaţa, Dumnezeu este un personaj imaginar pentru persoanele slabe. Fără supărare.

Sănătate multă.

Răspuns utilizator avertizat
| andreiush25 a răspuns:

Da...ne auzim mereu pe linia fierbinte. avem o relatie deschisa (la propiu smug )

| angelicsin a răspuns:

. nu poti sa ai o relatie cu ceva ce nu exista. crde ca suntem unpic prea mari sa mai avem prieteni imaginari,

| amuzanta a răspuns (pentru angelicsin):

Hey nu vorbi asa! Dumezeu chiar exista. Nu va mai bateti joc DE Bunul Dumezeu.

| angelicsin a răspuns (pentru amuzanta):

Nu pori sa iti bati joc de ceva ce nu exista... daca tu alegi sa crezi ca exista e problema ta asta. si serios. daca se simte ofensat sa ia legatura cu mine si discutam la o bere.

Răspuns utilizator avertizat
| Jesus24 a răspuns:

Am observat ca pui multe întrebari in legatură cu Dumnezeu.
Crezi ca daca faci asta te mântuiești?
Crede-ma, nu o sa fie așa pentru ca nu exista Dumnezeuhappy

| Jesus24 a răspuns:

Daca un om are un prieten imaginar, e schizofrenic.
Daca mai mulți oameni au același prieten imaginar, e religie...