| Ternos a întrebat:

Eu, Isus, am trimis pe îngerul Meu să vă adeverească aceste lucruri pentru biserici. Eu sunt Rădăcina şi Sămânţa lui David, Luceafărul strălucitor de dimineaţă.
Deci ce recunoaşte Isus?

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Recunoaste ca este om si nu altcineva. David era om o persoana normala, pamintean, nu era inger sau ceva de genul asta. daca el era radacina si saminta lui Davind asta arata ca era pamintean si nu ce altii au spus si spun.Problema e cum ajunse un pamintean seful unui inger? Poate datorita faptului ca a contribuit la reclama facuta raiului, sau partii bune vorba vine unde sef era sau este Dzeu.Asta mai arata ca din ultimul om poti ajunge sa fii sef indiferent ce metode sau mijloace folosesti.

| anonimg a răspuns:

Pai tu al cui spirit il manifesti? Si Satana citeaza Scriptura in mod tendentios. Cauta dar sa te salvezi din capcana lui.
Si oare nu Dumnezeu a facut luceafarul? Dar daca acesta si-a pierdut stralucirea si singur s-a facut nevrednic de ea, atunci El a facut un altul.
Si dupa cum luna nu are putere sa ofere lumina proprie ci pe aceea soarelui, tot astfel nici Lucifer nu a avut stralucire prin el insus; ci el o primea de la Dumnezeu. Deci oricum ar fi fost, Domnul Hristos a fost dintotdeauna Luceafarul stralucitor de dimineata, cum spun Scripturile.
Cauta sa nu mai lupti impotriva lui Dumnezeu, ca nu vei birui in veci. Scapa de spiritul vrajmasului de care ai fost prins. Dumnezeu te iubeste chiar asa cum esti. Cere-I ajutorul si-l vei primi.

| Mădă0611 a răspuns:

Ca e Lucifer.
Nod in papura. oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simpla rostire a unui cuvânt nu este suficientă pentru a ne forma o părere asupra sensurilor sale, dacă nu cunoaştem contextul.

| Delmoniko a răspuns:

Pro-fund symbolism. Oricine poate vorbii in dodii. Nu stiim ca a zis Iisus asta. Poate a zis ca e pamant si altii au transmis din vorba in vorba ca telefonul fara fir. Istoria e scrisa de invingatori.

| amorezul17 a răspuns:

Nu mai citi toate cartiile de pocaiti...