| anonim_4396 a întrebat:

EU nu inteleg ceva cum dracu poti sa spui ca D.zeu sau oricare alt zeu ti.am dat putere si te.a ajutat sa faci un anumit lucru,unii nu inteleg ca ei singuri au facut asta si sunt atat de indoctrinati incat cred ca fara ajutor duvin nu pot face nimic, ok atunci nu va mai duceti la munca si stati acasa si rugativa sa va cada bani din cer si apoi veti vedea ca nici macar nu stiti in ce credeti.

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat, deci puterea o avem de la el. Dar el vrea sa muncim, nu sa așteptăm să primim de sus.Biblia spune ca,, cine nu muncește, nici să nu mănânce.,,

| 4b a răspuns:

Nu intelegi pentru ca nu ai creier...dar, cum spunea un filosof renumit: ''Nu poti avea intotdeauna ce vrei...''
Paste fericitwinking

| ania a răspuns:

De vreo 2 săptămâni am început să ne rugăm constant cu familia să ne ajute Dumnezu să ne plătim niște datorii.În ultimele zile am primit din senin de la 2 persoanei, fără să le spunem nimic de rugăciunea noastră, care ne-au spus că așa au simțit din partea lui Dumnezeu 3500 de lei. Între timp soțul meu lucrează și la serviciu, dar banii primiți i-am dat în datorii.pentru cine e curios, voi scrie suma pe care o vom primi până la sfârșitul anului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa sunt ei si asa vor muri. Toti mint ca sunt ajutati 24/7 de Dumnezeu dar culmea, nici unul nu trece strada fara sa se uite si in stanga si in dreapta. Chiar daca Dumnezeu " e acolo " langa ei mereu cica sa ii ajute.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Si tu ai nevoie de ajutor divin. Poate cu ajutorul lui Dumnezeu vei invata sa scrii corect, atat cat sa fii luat in serios.