| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt ateu defel, si vreau sa ma conving de ceva. Sa zicem ca dumnezeu are caile lui misteriose, iar daca ii ceri ca ceva divin sa ti se arate, sa te convingi ca exista, nu se intampla. Iar daca dumnezeu exista, trebuie sa existe si satana automat, si viceversa. Deci vreau sa il invoc pe satana, si daca apare, sau daca imi "vand sufletul pentru averi" apar banii pe masa, va dau de stire. Un tutorial cv cum as putea face asta?

Răspuns Câştigător
| Stell99 a răspuns:

Ha ha ha.
Esti amuzant

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu numa ateu nu esti

| jonelx6 a răspuns (pentru RAY):

Daca exista farfurii zburatoare, exista si extraterestrii :3

| untu a răspuns (pentru jonelx6):

Te inseli, nu exista extraterestrii! Totul este o facatura, cea mai mare farsa facuta omenirii de catre americani! Totul s-a dezvaluit pe tv VIASAT HISTORY:,, Cele mai mare farse din istoria omenirii"!

| Stell99 a răspuns (pentru untu):

Asa si tu insinuezi ca suntem singura civilizatie din galaxie, galaxie care are 400-500 miliarde de stele si cel putin cateva zeci de trilioane de planete.
Iar galaxia asta este una din cel putin 2000 de miliarde de galaxii din universul observabil cu tehnologia actuala.

Este penibil sa zici ca nu exista civilizatii avansate in univers.
Cum existam noi asa exista si ei.

| T0T a răspuns:

După ce logică spui tu că dacă există un creator trebuie să existe și personajul negativ?

| TrăieşteClipa a răspuns:

Esti ateu din ala care zice doamne ajuta si face pe el cand vede o umbra in cimitir noaptea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu există așa ceva.

| tr3ig a răspuns:

Ce ai mancati-as bausi sampon?

| jonelx6 a răspuns (pentru tr3ig):

Sapun lichid, vrei si tu?

| Stell99 a răspuns:

Daca exista satana il invocam eu inaintea ta si eram bogat acum laughing

Tot ce cei face va fi sa atragi asupra ta o gramada de enegie negativa ceea ce va duce la ghinion in viata.

| jonelx6 a răspuns (pentru Stell99):

Nu cred in ghinion sau noroc. Norocul ti-l faci cu mana ta, si nu pentru ca faci incantatii pentru cv ce nu exista.

| untu a răspuns (pentru Stell99):

Si dupa moartea, sufletul tau sa va duce direct in IAD! Acolo este multa durere, chinuir si tortura vesnica!

| untu a răspuns (pentru jonelx6):

Nu exista noroc, pentru ca norocul e de la diavol!

| Stell99 a răspuns (pentru untu):

Ai probleme!
Du-te la psiholog!

| untu a răspuns (pentru Stell99):

Da? Sa nu crezi ca extraterestrii sunt destul de prietenosi cu oamenii ca-n filme? Aici te inseli, sunt demoni zburatori daca exista asa ceva!

| Stell99 a răspuns (pentru untu):

Cred ca tu ai niste probleme.
Exista civilizatii extraterestre mai avansate ca noi care ne viziteaza.

| untu a răspuns (pentru Stell99):

Serios? Te-ai intalnit fata in fata cu ei? Ai vazut pe undeva? Asa zisa civilizatii extraterestre cum ar fi desenele de pe campuri sunt facute de oameni! Sunt fel de fel de trucuri pentru a pacali oamenii! Urmaresc intotdeauna la canalul DISCOVERY CHANNEL! Savantii cerceteaza existenta extraterestrilor si civilizatii acesteia!

| Stell99 a răspuns (pentru untu):

Si tu chiar crezi ce se spune acolo? laughing
Nu are rost sa imi pierd timpul cu unul care imi zice ca extraterestrii sunt demoni zburatori...

| untu a răspuns (pentru Stell99):

Nu eu ma spus asta, ci calugari crestini ortodocsi! Nu e de ras! Ei pot sa te rapeasca si pot sa te taie si fac experimente pe tine drept cobai!

| Stell99 a răspuns (pentru untu):

Esti penibil de amuzant...
Calugarii aia au o mentalitate de ev mediu.
Nu dau doi bani pe ce spun ei.

| Stell99 a răspuns (pentru jonelx6):

Ha ha ha.
Esti amuzant

| jonelx6 a răspuns:

TrăieşteClipa esti foarte amuzant. N-ai vrea tu sa mergem intr-o seara prin cimitir sa vedem care face pe el de frica? XD

Btw in caz ca nu stiai, dorm cu cimiturul da 10 m de mine happy.