| Jay1 a întrebat:

Evoluţia e "FALSĂ" o teorie neconfirmată?
Chiar Darwin inainte de moarte a recunoscut că a greşit. Sunt şi dovezi?

18 răspunsuri:
| 6684464 a răspuns:

M.da, sunt mai multe, nu numai faza cu Darwin.
Specialisti in genetica spun ca nu inseamna nimic daca o maimuta are 99% din ADN identic cu al nostu.
Specialisti in geologie spun ca nu poti determina varsta exacta a Pamantului.
Un crestin geolog si-a dedicat viata pentru a demostra ca pamantul are ani de ordinul miliardelor nu de ordinul miilor si nu a putut gasi ceva precis pentru a demostra asta, concluzia fiind ca Pamantul are, intr-adevar aprox 6000 de ani, dar nimeni nu l-a bagat in seama pentru ca era crestin...
Si in cadrul paleontologiei sunt esecuri de proportii. S-a gasit o masea dupa care s-a facut maxilarul, dupa care s-a facut craniul, dupa care s-a facut si corpul(unui om de acum nu stiu cate mii de ani) foarte inteligenti oamenii respectivi ai spune, nu? Mai tarziu s-a dovedit ca maseaua aparine unui porc de la o fosta ferma de acum 20 de ani.
In concluzie matematica este imbatabila, teoria nu.

| EcceHomo a răspuns:

Pe patul morții şi-a dat seama că a lăsat sabia pe mâna unor neghiobi, de aceea a spus că a greşit.

| Jay1 explică (pentru EcceHomo):

Da,dar teama de moarte descoperă multe.

| EcceHomo a răspuns (pentru Jay1):

În fața morții, toți suntem slabi.
Teama pune stăpânire şi pe cele mai puternice minți.Se întâmplă ceva cu amigdala.happy

| Jay1 explică (pentru EcceHomo):

Da corect aşa e.

| DoctorWh0 a răspuns:

Nu susțin teoria evoluționismului, dar majoritatea zvonurilor de genul "înainte sa moara, Stephen Hawking a devenit creștin" sunt false.

| Jay1 explică (pentru DoctorWh0):

Da inainte de moarte Darwin a recunoscut iar Stephen Hawking a devenit creștin.
Conștiința umană şi teama de moarte face multe...

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Jay1):

Sau pot fi doar unele știri false pentru like uri și vizualizări...

| Jay1 explică (pentru DoctorWh0):

Stiri false de ce?
E Spovedania lor nu au putut muri, a izbucnit afară din ei.

| suntserios a răspuns (pentru Jay1):

De unde ai scos-o pe aia cu Hawking a devenit crestin?
Crezi ca unui om care si a trait viata in scaun cu rotile nemiscat, cu mintea lui, ii era frica de moarte?

| Jay1 explică (pentru suntserios):

A fost om de carne nu robot e normal ii era frica de moarte?

| Ionut666777 a răspuns (pentru Jay1):

Darwin nu a greșit știa el ceva.Conform anumitor surse, vechii mesopotamieni, mai corect sumerieni, îl considerau pe Enki o ființă non-umană, nu un zeu în înțelesul pe care îl are termenul astăzi. Împreună cu fratele său Enlil, Enki conducea o comunitate enormă de asemenea ființe non-umane, denumite generic "annunaki". Aceste ființe erau pe pământ cu peste 100000 de mii de ani înaintea omului, pe care l-au creat prin mutații succesive suferite de o "maimuță", probabil Homo erectus (care trăia de peste 1 milion de ani pe Pământ inaintea venirii annunaki). Au transformat animalul Homo erectus într-o ființă rațională inițial cu scopul de a o utiliza ca animal de povară în minele lor și au exploatat-o fără milă zeci de mii de ani

| Ionut666777 a răspuns:

Nu prea a greșit Darwin, cevaConform anumitor surse, vechii mesopotamieni, mai corect sumerieni, îl considerau pe Enki o ființă non-umană, nu un zeu în înțelesul pe care îl are termenul astăzi. Împreună cu fratele său Enlil, Enki conducea o comunitate enormă de asemenea ființe non-umane, denumite generic "annunaki". Aceste ființe erau pe pământ cu peste 100000 de mii de ani înaintea omului, pe care l-au creat prin mutații succesive suferite de o "maimuță", probabil Homo erectus (care trăia de peste 1 milion de ani pe Pământ inaintea venirii annunaki). Au transformat animalul Homo erectus într-o ființă rațională inițial cu scopul de a o utiliza ca animal de povară în minele lor și au exploatat-o fără milă zeci de mii de ani știa el.

| Ionut666777 a răspuns:

Teoria lui Darwin nu e falsa, încă nu este înțeleasă.

| Jay1 explică (pentru Ionut666777):

A recunoscut INSUŞI Darwin pe patul de moarte?

| Ionut666777 a răspuns:

Conform anumitor surse, vechii mesopotamieni, mai corect sumerieni, îl considerau pe Enki o ființă non-umană, nu un zeu în înțelesul pe care îl are termenul astăzi. Împreună cu fratele său Enlil, Enki conducea o comunitate enormă de asemenea ființe non-umane, denumite generic "annunaki". Aceste ființe erau pe pământ cu peste 100000 de mii de ani înaintea omului, pe care l-au creat prin mutații succesive suferite de o "maimuță", probabil Homo erectus (care trăia de peste 1 milion de ani pe Pământ inaintea venirii annunaki). Au transformat animalul Homo erectus într-o ființă rațională inițial cu scopul de a o utiliza ca animal de povară în minele lor și au exploatat-o fără milă zeci de mii de ani