| Inferno a întrebat:

Exceptand ura pentru Satan si iubirea pentru Dumnezeu de ce alte sentimente mai sunteti capabili?

5 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cu o mica variatie, pe satan nu-l uraste nimeni, ne este mila pentru soarta lui stiind ca aceasta a fost hotarata chiar de el. Sa am o dragoste agape pentru tine si cei ca tine, acesta este unul din sentimentele care as vrea sa ma domine.

| oprescudorin11 a răspuns:

De sa-l urasc pe Satan, daca am si eu elemente din el, de ce sa ma laud cu iubirea lui Dumnezeu, daca uit atunci cand mi-e bine de el, de ce sa mint o fata caci stiu perfect cauza? Sau un prieten?
Intrebarea este gresit pusa (cum ar zice G.Moisilbig grine ce sentimente nu sunteti capabili?
Dar ca sa-ti raspunzi la asa ceva trebuie TU Intrebtorul sa te uiti TU insuti in oglinda si sa te intrebi! Lasa populatia necajita in pace! Ca nu blasfemiind 'mujicu' de rand te poti tu inalta!

| suffarstar a răspuns:

Empatia fata de Quetzalcoatl. E greu sa fii sarpe cu pene.

| Suck a răspuns:

Dar cei care nu le au nici pe astea două...de ce sentimente sunt capabili?

| bianca0608 a răspuns:

De toate! Stem OAMENI, nu roboti!