| Vernusio a întrebat:

Exista ceea ce se numeste destin sau soarta?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

NU, destinul sau soarta NU sunt compatibile cu Liberul Albitru lasat de Dumnezeu.

| danay72 a răspuns:

Nu. Fiecare alegem si suportam consecintele actiunilor noastre. Galateni6:7,8

| RAY a răspuns:

Da si nu, se poate spune ca ai anumite predispoziti genetice =predestinare dar si liberul arbitru deci multe decizi le luam pe moment

| Clorox a răspuns:

Discutabil, daca destinul mi-a pastrat un loc unde o sa fiu milionar si bla, bla, bla si o sa am o viata frumoasa iar eu aleg sa ma arunc de pe un pod... Nu prea cred ca e destinul vinovat, ''ce ai pentru tine'' este facut cu mana ta, nu de o forta cosmica sau chestii de genul.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, exista. Destin NU inseamna PREdestinare in sensul gresit ca "deciziile unui om si consecintele ( efectele ) ce urmeaza in urma lor ar fi fost predestinate."

| RoxanaY a răspuns:

Fiecare isi face soarta/destinul.