| AvalohAlyn a întrebat:

Exista destin sau nu?

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Nu, existenta unui destin ar implica faptul ca ESTI dirijat de altcineva spre o "tinta" dinainte stabilita in care tu nu poti avea dreptul de a alege.

| DeyCj a răspuns:

Există, dar depinde de fiecare om cum și-l face.Nu exista chestii scrise dinainte, există doar chestii ce și le face omul cu mâna lui, indiferent că realizează asta sau nu.

| mentholinks a răspuns:

Nu.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Exista lucruri de care niciun om nu poate sa scape, indiferent de ce face. Din acest punct de vedere, destinul exista.

Din oricare alt punct de vedere, nu, nu exista.