| maniacutz2003 a întrebat:

Exista fantome? Da sau nu? Argumentati raspunsurile... Sunt la o rascruce cu aceasta intrebare.

Răspuns Câştigător
| Miitzuu a răspuns:

Tinand cont de faptul ca probabil (sigur) nu ai vazut o fantoma in viata reala ( ce e pe discovery, la TV si pe internet, nu se pune ), situatia e cam asa:
Daca tu iti impui ca ele exista, pentru tine vor exista oricum, nu conteaza cum e pentru ceilalti
Daca tu iti impui ca ele NU exista atunci ele nu vor exista pana la o eventuala proba contrarie ( care probabil nu va aparea prea curand )

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Eu unul nu cred ca exista pana la o eventuala proba contrarie. Este doar parerea mea! Pana la urma nimeni nu a vazut ceva concret, care sa fie 100% adevarat si sa fie 100% o fantoma...

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca esti suficient de senzitiv, le poti simti prezenta, iar daca esti clarvazator le poti chiar vedea si poti sa comunici cu ele.
Am cunoscut persoane care erau contactate de spirite pentru a rezolva chestii ramase de clarificat de pe vremea cand erau in viata.
Daca esti orb dpdv spiritual atunci nu exista si nu are rost sa-ti bati capul.

| CinevaNou a răspuns (pentru TrăieşteClipa):

Persoanele "senzitive spiritual" au fost testate de schizofrenie?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru CinevaNou):

Esti prea mic si prea neinformat ca sa meriti un raspuns.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Exista. Insa nu stiu ce sunt : spirite, fantome, nu stiu unde sa le incadrez. Am fost martor de "n" ori la astfel de manifestari poltergeist. Nici eu nu credeam pana nu am trait cu adevarat.
La fel si tovarasii mei, nu credeau ce povestesc, i-am dus in locul cu pricina si s-au convins.

Avem in tara cateva locuri misterioase cu fenomene inexplicabile, Padurea Hoia- Baciu, pestera Polovagi etc.