| anonim_4396 a întrebat:

Exista in lumea asta vreun popor crestin pasnic? Asa cum e China e pasnica?

""Pot să spun că taoismul original aduce mai mult a creștinism decât doctrina comuniștitilor chinezi atei (a trăit și România un astfel de regim) unde corupția este în floare iar libertatea este aspru suprimată.""

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

China, cu toata libertatea ei, este impotriva crestinismului.
Mi-ar place ca adventistii sa fie toti intr-un singur loc pe pamant. ^_^

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

China este unul dintre cele mai violente state din lume. De exemplu orice afirmație împotriva guvernului chinez este egală cu o condamnare probabil pe viață într-un gulag chinez. Ai citit bine, și ei au câmpuri de muncă forțată unde oamenii sunt tratați ca niște sclavi, exact cum avea și Uniunea Sovietică. Comunismul a fost întotdeauna o creație evreiască, nici nu-i de mirare că nicio organizație mondială nu face nimic împotriva chinezilor torturați și înrobiți de sistemul comunist pentru că și organizațiile alea precum NATO, EU, ONU sunt de asemenea controlate de evrei.

| RAY a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Cate tampeni ai scris acolo

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru RAY):

Ma scuzi tu probabil crezi doar ce citesti din media conventionala.