| marianfinu a întrebat:

Exista? la noi un loc unde se pot intalni oamenii si discuta sau dezbat astfel de subieste legate de ezoterism si anul 2012, deoarece doresc a ma informa cat mai bine si eu la randul meu sa-i fac pe alti sa inteleaga problema cu care nu confruntam si poate mai putem face ceva in sensul bun pentru a ne salva.Multumesc pe aceasta cale celor care au facut posibil acest site este un lucreu bun va doresc mult succes.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai auzit de masonerie, sa stii ca si ezoterismul tot aia e. Daca doresti mai multe informati despre ei, acceseaza cu incredere pagina:http://despremasonerie.go.ro/.Ceea ce putem face noi este sa postim sa ne rugam cat de mult putem.Doamne ajuta!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru urari!, ...si, in cazul in care nu esti prea speriat sa-ti consumi viata cu data limita 2012, pentru somnuri usoare, stai linistit! Care ar fi argumentul?, nimic mai simplu; daca chiar o sa fie vreun sfarsit tragic al omenirii, nu am putea face nimic pentru salvarea ei, oricat de buni am deveni subit pana-n 2012. Dar nu inseamna ca suntem liberi sa fim mai departe niste repetenti spiritual pana atunci.Toate cele bune si tie, Mariane!winking tongue

HepHap
| HepHap a răspuns:

Un cabinet de psihiatrie nu va incape pe toti, asa ca mai bine incercati direct la un sanatoriu. Colocvii frumoase!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut finuleee.ma ce naiba sa salvam? o parlita de viata traita in romania? mai bine lasa sa mearga totul de la sine.ca tot cautand sa ne salvam, sa nu ne ducem mai devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există un loc unde poţi invăţa gramatică şi ortografie, se numeşte şcoala primară. Există un loc unde poţi învăţa filosovie, se numeşte liceu. Lasă prostiile şi pune mâna pe carte!

| mihaibrasov a răspuns:

Iti pot recomanda un site unde mai scriu si eu din cand in cand:
www.spiritualitate.net