| mentholinks a întrebat:

Exista o sansa infima sa existe iadul. Dar daca totusi exista? Propun sa facem cate un lucru bun pe luna macar si poate Dumnezeu va avea mila de noi chiar daca nu credem in el. Cum vi se pare aceasta idee?

17 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Ar trebui ca mereu sa facem ceva bun si nu de frica unei pedepse, ci pentru ca vrem sa ii ajutam pe alții.

| RAY a răspuns:

Sincer mi as dori ca hitler, stalin si alti rai sa arda vesnic in iad, dar asta ar fi doar o reactie generata de sistemul limbic nu de ratiune, rational nu stim ce e dupa ce murim

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

N-a fost un om rău Hitler. A luptat împotriva comunismului. Este evident că evreii au avut ceva cu el de vreme ce i-au declarat război încă din 1933 când abia ajunsese la putere. I-ar fi bătut pe evrei cu comunismul lor dacă Germania nu era atacată pe 2 fronturi. De fapt Hitler a încercat să facă pace cu Marea Britanie și s-o facă cumva să se alieze cu Germania împotriva URSS dar imposibil având în vedere că Anglia era mână în mână cu jîdanii comuniști.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Germania nu a fost ataca pe doua fronturi, Germania a atacat pe doua fronturi, legat de evrei cei drept nu a avut de ales, era plin de evrei si 6 milioane de someri, saracie aiurea

| drutzix a răspuns (pentru RAY):

Omul e dus, maine poimaine o sa-ti povesteasca faptul ca reptilienii din centru pamantului sunt mana in mana cu evreii laughing.

| RAY a răspuns (pentru drutzix):

Le iubeste prea mult

| Mclaren12 a răspuns (pentru drutzix):

Du-te tu si pupa-i ca daca nu-ti inventau evreii big-bangul si evolutia probabil ramaneai crestin.

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Si ei au existat tot prin bunavointa lui Dumnezeu. Pe Hitler a vrut ma-sa sa-l avorteze. A convins-o ginecologul sa-l tina. Deci, destinul lui a fost sa se nasca si sa ajunga unde si ce a ajuns.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

De ce un dumnezeu bun ar fi lasat asta?

| mentholinks explică:

Tu fumezi legalizate pare-se.

| Mclaren12 a răspuns:

Nu există o șansă infimă să existe iadul. Iadul creștin pur și simplu nu există deloc. Nu există "Dar daca totusi exista?"
Creștinismul a fost inventat să distrugă în primul rând imperiul Roman și apoi să transforme masele în niște oameni slabi și supuși care să refuze să se împotrivească în caz de vreo decizie împotriva lor pentru că așa i-a făcut creștinismul să fie (uită-te la România de exemplu), nu este nimic adevărat în basmele creștine. Parcă ție ți-am zis de cine a fost scris noul testament.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

Parcă ție ți-am zis de cine a fost scris noul testament.
de autori anonimi?

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Nu chiar. Se cunosc autorii.
https://www.bibliotecapleyades.net/sociopolitica/esp_sociopol_piso02b.htm
Poți căuta: "The true autorship of New Testament" de Abelard Reuchlin.
De asemenea și în "Secretul suprem" de David Icke se vorbește despre familia care a scris NT. Nu este un secret doar că toți creștinii au iluzia că NT chiar a fost scris de cine este menționat în cuprins :))

"Germania nu a fost ataca pe doua fronturi, Germania a atacat pe doua fronturi"
Greșit. Mare Britanie a declarat război Germaniei în 1939. Germania trebuia să le facă față și britanicilor și sovieticilor. A invadat Germania cumva Marea Britanie? Hitler voia doar să învingă comunismul și a căutat în Marea Britanie un aliat pe care nu l-a obținut pentru că Marea Britanie era pe felie cu comuniștii pentru că ambele lucrau pentru sioniști. În jurul câmpurilor de concentrare germane unde se aflau fabrici de armament nimic nu mișca pe străzi pentru că ar fi urmat să fie distrus de bombardamentele britanicilor și sovieticilor. De asta au murit oameni de boli și malnutriție. Ce zici tu cu 6 milioane este deja o aberație evreiască menită să denigreze nazismul.

| RAY a răspuns (pentru Mclaren12):

A omorat rusii, ucraniei tot ce a nimerit, nu doar evrei, in fine eu unu nu am nici o vina ca sunt german si ca hitler a facut acel razboi, nu-mi place sa fiu numit nazist

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

A omorat pe naiba. Asta au zis aia care au rescris istoria. De fapt am auzit de teoria celor 5 milioane de ne-evrei ucisi si unii au recunoscut, direct sau indirect, ca este falsa. Israelul a fost instaurat pe o minciuna. Daca tu crezi toate aberatiile care se spun la scoala sau televizor evident ca te simti ofensat din cauza a ceva nici macar nu a existat. Cetatenii germani care locuiau in orasul unde a fost un camp de concentrare erau agresati verbal cand mergeau in alte tari din cauza acestei propagande evreiesti. Tu nici nu-ti imaginezi cat de mare este puterea mass-mediei si a propagandei de a manipula mintea maselor. In fine, mai bine sa nu mai dezvoltam subiectul ca ne putem trezi amandoi cu politia la usa din cauza asta. Avem multa libertate de opinie ce-i drept.

| EuSuntCineva123 a răspuns:

Daca nu crezi in Isus Hristos care Dumnezeu l-a trimis să moară pentru păcatele tale ajungi acolo. Nu faptele bune te duc in cer, așa spune Biblia, o Biblie care după 2017 ani inca mai schimba vieții! Oricum până la urmă ai dreptul de a alege!

| UnTrecator a răspuns (pentru EuSuntCineva123):

Da, Biblia chiar schimba vieti. Ii transforma pe cei care o citesc in atei convinsi. Bine ca cei crestini nu au obiceiul de a citii Biblia ca altfel de crestinism ar fi ramas doar numele.