| Inferno a întrebat:

Exista utilizatori aici care chiar cred ca ignorand realitatea o pot si schimba?

25 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Poate sunt, dar inca nu sau- gasit sa scrie nici unul.

| RAY a răspuns:

Da,sunt multi care cred ca prin ignoranta, ipocrizie schimba cumva realitatea eu le recomand sa ignore gravitatia, electricitatea asa cum ignora teoria evolutiei are cineva curajul sasi bage mana in priza sau sa se arunce de la etajul 9? nu cred vorbe goale

| Miauti a răspuns:

Cred ca unul as fi eu!? Ignorand realitatea e mai bine sa traiesc asa decat sa mi fac griji ca base e suspendat. Ca tara arde si babele se ard si ele...

De ce sa mi fac griji si sa mi cada parul din cap, ca pot sa ignor si sa traiesc cat de cat binisor.

| Inferno explică (pentru Miauti):

Eu nu ma refeream la acea ignoranta.
Asa si eu ignor dobitocii de pe TPU. Tot ignoranta se cheama.
Eu ma refer la o ignoranta mai mare. Sa spunem ca ignori forta nucleara tare si spui ca nu exista sau ignori singularitatea unei gauri negre si spui ca e imposibil sau ignori capacitatea pulasrilor sa emita unde radio. La asta ma refer.

| Miauti a răspuns (pentru Inferno):

Nu cred! Poate handicapati, oamenii de la tara care nu au timp de stiinta.

| EmaS a răspuns:

Crezi ca exista ateii care atunci cand se vor afla pe patul de moarte vor striga catre Dumnezeu?!
Eu cred.

| Inferno explică (pentru Miauti):

Daca-ar fi sa-i numim pe tori care fac asta handicapati, atunci majoritatea utilizatorilor de pe TPU sunt niste handicapati.
Spuneam la unul ca Pamantul s-a format prin acretie. Ce crezi ca m-a intrebat?
"Cum s-a format acretia?"
laughing laughing
Iti dai seama ce gandirea avea si ce cultura.

| Raynn a răspuns (pentru EmaS):

Probabil nu vor striga nimic, vor fi morti.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Atunci de ce crestinilor le e frica de moarte? de ce mergeti la doctor?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu ne este frica de moarte.Stim cine ne va intampina si stim si locul unde mergem.Dar, ne desprindem cu greu de cei dragi pe care ii iubim si am dori sa mai fim in partasie cu ei.Despartirea este grea.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Bine ema sa nu te aud ca mergi la doctor vreodata ca spui ca tu te bucuri daca mori faptul ca iei medicamente e clar cat de mult isi doresti

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Eu imi doresc sa traiesc ca sa pot sa imi cresc nepoteii, sa imi ajut copiii...

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Scopul vietii tale nu este moartea? de ce te rogi, faci bine etc nu sa ajungi in rai?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Sigur,dar nu inainte de vreme!laughing

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Boala tio dat dumnezeu de ce te tratezi poate te vrea langa el nu te-ai gandit la asta? poate e suparat ca tot eviti intarnirea cu el

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Poti sa iei toate medicamentele din lume, atunci cand Domnul te cheama acasa, pleci! Luand medicamente poti sa te tratezi si sa ai o viata mai buna.

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Deci sa inteleg ca stiinta face un rau cretinilor va impiedica intarnirea cu dumnezeu? daca nu existau medicamente si mureai te chema acasa?

| mihaitaLGP a răspuns:

Crede-ma ca da.

Tot ce iti induci la nivel de subconstient se materializeaza.

Ajung sa traiasca intr-o realitate interpretata de subconstient in functie de proprile prejudecati.

| WR104 a răspuns:

Daca ma duc pe o insula pustie si mananc ce gasesc pe acolo fara sa ma intereseze altceva in 2, 3 ani uit si ce-i ala un telefon mobil adica stiu ca exista dar daca nu il folosesc pentru mine nu exista.
Fiecare traieste in lumea lui si pana ce nu se afla tot despre tot fiecare poate sa creada ce vrea si sa isi creeze propia realitate.

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Cred ca tu esti asa cum ai scris.

| EmaS a răspuns:

Stai linistit ca nu ma supar eu din cauza unor specimene ca Ray!

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Ema caldura de afara te afecteaza, miai raspuns tu acolo nu are nici o legatura in fine

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Stai linistit ca nu ma supar eu din cauza unor specimene ca Ray!, sa nu ma intrebi de ce ti-am dat ignor definitiv

| RAY a răspuns (pentru EmaS):

Capitolul 7
1. Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi.
2. Căci cu judecata cu care judecaţi, veţi fi judecaţi, şi cu măsura cu care măsuraţi, vi se va măsura