| Vernusio a întrebat:

Exista viata de dincolo in opinia ta?

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Viata de dincolo, DE CE?

| danay72 a răspuns:

Eu cred ce spune Biblia. Omul când moare nu mai stie nimic și nu merge în nici un loc, ci doar în pământ. Eclesiatul 9:5, 6,10. Va exista un paradis care va fi pe pământ după distrugerea sistemului rau de lucruri. Acolo vor fi înviati cei dragi care au murit. Ioan5:28,29,apocalipsa 21:3-5,psalmul37:9-11

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Nu stiu,eu nu prea cred in asa ceva, hai sa ne traim viata mai mult, sa ne iubim parinti, fratii, prieteni ca cand vor muri le vom plange urmele

| milan9 a răspuns:

Simtim prin toti "porii" fiintei noastre necesitatea ca viata "de dincolo" sa existe.
Pana si fizica cuantica isi exprima convingerea ca memoria omului (desi nu acela este eul ontologic profund al fiintei umane) poate fi translata, copiata, din cadrul biologic al Sistemului nervos central...

| Holiday a răspuns (pentru milan9):

"Simtim prin toti "porii" fiintei noastre necesitatea ca viata "de dincolo" sa existe."

Simtim pe naiba, este doar o iluzie cu care diverse grupari, in general de sorginte religioasa, golesc buzunarele fraierilor cu promisiuni fantastice

| SG1995 a răspuns:

Da.

| xerxes1 a răspuns:

Indiferent ce exista nu are nicio legatura cu Biblia.

| VelaJohnny a răspuns:

In functie de sensul cuvantului „dincolo" sunt si raspunsurile mele. Am inteles oricum la ce te refereai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că da, poate că nu, dracu știe. Există viața asta pe care o trăim în momentul de față, în orice caz, ce e dincolo, a rămas dincolo, nu s-au întors ticăloșii să ne spună și nouă, să nu murim proști.

| Voidwithin a răspuns:

Nicio fiinta nu doreste sa sufere sau sa moara dar daca acest ciclu nu se repeta de miliarde de ori, noi nu eram acum aici. Totusi chiar daca exista sau nu, e inutil sa privesti in orizont in loc sa te uiti unde iti calca talpile.

| cami1626 a răspuns:

Nu.

| keeldaho a răspuns:

Nu stiu sefu cand trec din bucatarie in baie tot sunt in viata.