| AvalohAlyn a întrebat:

Există viață după moarte? Sau viață după viața.De ce și mulți oameni de stiinta cred in așa ceva? Și dacă n-ar exista nu ar fi viața asta chiar fără sens? Sa fim doar chimie apărută la întâmplare și să venim de nicăieri ducandu-ne către nicăieri? Pare cam sec,fad, trist și fără sens.
Voi credeți că există viață după moarte?

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Repetati o intrebare, va schimbati numele si iar repetati intrebarea la nesfarsit. Degeaba va chinuiti mai baieti, pentru cei ce pun asa intrebari DUPA MOARTE, vine Judecata Vesnica si Focul Ghenei, in rest NADA, nimic.

| Celcestietot a răspuns:

Da, exista 100%. Pai daca oamenii de stiinta cred, de ce nu am crede si noi, sau necredinciosii, ateii de asemenea? Nu este nimic la intamplare. Casele se construiesc singure?

| Algo098 a răspuns:

Nu exista asa ceva. Sunt doar povesti false inventate de oameni primitivi din interes personal. Chiar si daca ar exista viata vesnica, tot nu ar avea sens. E acelasi lucru.