| anonim_4396 a întrebat:

Exista viata după moarte?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E

| danay72 a răspuns:

Biblia spune ca omul cand moare nu mai e constient de nimic. Eclesiastul9:5,6,10

| ToKen a răspuns:

Raspunsul il aflam in episodul urmator
Va urma.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca suntem in masura sa raspundem la asta.

| sublime89 a răspuns:

Prin definitie moartea e sfarsitul vietii, deci nu are cum sa continue viata dupa moarte.

| gemeni6226 a răspuns:

Din cate am citit in ultimii 25 de ani viata adevarata e dupa moarte bineinteles nu in trup dar sufeltul se elibereaza.Asta nu inseamna ca trebuie sa ne grabim moartea noi am ales sa venim aici noi am ales acest drum. Daca te intereseaza acest subiect cauta carti cauta informatii pe web si youtube exista destule de la un simplu raspuns nu o sa stii atitea cit afli din carti si videouri.Eu 25 de ani din viata am cautat raspunsuri la aceasta intrebare si bineinteles am aflat pas cu pas si sunt multumita de ceea ce am aflat.

| alexandrualind a răspuns:

Se spune ca nu!

| syd a răspuns:

Si asa mai departe

| 6684464 a răspuns:

Biblia spune "da", stiinta spune "poate".
Pune intrebarea asta la categoria Religie/Stiinta si Filosofie laughing.

| BobiTheBoi a răspuns:

Daca crezi in rai sau iad, da.