| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun păcat sexual mai mare decat incest-ul?

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Cel mai mare pacat sexual este Sodomia.

| SG1995 a răspuns (pentru danut):

Serios, e mai grav ca doi tipi sa si-o traga in fund decat un copil molesta? Ce sa zic, bravo!

| danut a răspuns (pentru SG1995):

Toate sunt pacate, nu sunt pacate mai mici sau mai mari, toate au acelasi efect. Este greu sa faci comparatie intre doua monstruozitati. In general copii molestati tot de perversi sunt atacati (sodomizati).

| danay72 a răspuns:

Toate păcatele sexuale sunt la fel de grave în fața lui Dumnezeu, homosexualitatea, adulterul, incestul, etc.

| T0T a răspuns:

Incest păcat sexual mare? Păi tu nu ai apărut prin incestul primilor oameni biblici? Eu nu văd incestul ca pe un păcat prea mare, eu nu îl văd nici ca pe un lucru atât de lipsit de moralitate(decât că urmașii au șanse să se nască cu dizabilități, doar din acest punct de vedere). Eu cred că mai nasoale sunt pedofilia, necrofilia sau zoofilia din punct de vedere biblic, nu crezi?

| MusatFlorinSorin a răspuns (pentru T0T):

Păcate sunt la fel de mari daca sunt cu Bună știință sunt egale cu cele meritate de Dumneavoastră,!

| MusatFlorinSorin a răspuns (pentru MusatFlorinSorin):

Mari mici in dragostea pentru Dumnezeu nu sunt păcate.

| Holiday a răspuns:

Conform Bibliei, incestul numai pacat nu e. Sunt destule personaje, favorite ale spiridusului, care au practicat relatii sexuale incestuoase. Asa ca...
Problema incestului este una etica si medicala, nicidecum una religioasa, sau cel putin nu una crestina.

| SG1995 a răspuns:

Din punctul meu de vedere pedofilia e mai grava.

| Crackman a răspuns:

Fluiditatea sexuala este mai grava ( treci de la plante la animale, oameni si tot asa pana te plictisesti ).

| Superior a răspuns:

Zoofilia,pedofilia,fratefolia (nu mai stiu cum ii zcea corect).