| BogdantheDreamer a întrebat:

Extras din Isaia capitolul 17:

"Proorocie împotriva Damascului: "Damascul este scos din numărul cetăţilor şi a rămas o grămadă de ruine."
"Tot aşa va fi cu rămăşiţa Siriei şi cu mărirea ei, precum a fost cu fiii lui Israel, zice Domnul Savaot."

Damascul astazi: https://www.youtube.com/watch?v=mSZsOV9Z2c4

Cum comentati?
Este o implinire a profetiei? S-au intamplat deja majoritatea profetiile biblice?
Traim azi ultima parte a profetiilor Apocaliptice?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,acolo sunt manevre americane de furat petrolul si omoat persoane nevinovate, cum fac ei peste tot asa, dar sclavi nu au voie sa spuna asta, se cred si sfinti cica dumnezeu sa binecuvanteze america, ai vazut ce frica avea clovnul de trump fata de piticul atomic s-a dus sa se sarute cu el

| BogdantheDreamer explică (pentru RAY):

Te rog sa fi pe subiectul intrebari. Chiar am nevoie de un raspuns, din prespectiva cuiva ca tine.

| RAY a răspuns (pentru BogdantheDreamer):

Bogdan nu se va implini nimic pana nu va veni mesia cel adevarat care va aduce pacea in lume

| minrest a răspuns:

Ala nu este Damascul, stai linistit; este suburbia Daraa, bombardata ani de zile de Bashar. Scoti un oras cu 1, 7 milioane de locuitori din randul cetatilor, pentru ca a fost distrus un oras DE LANGA el?

| Steregoi a răspuns:

Vom afla daca vom ajunge sa trăim când va izbucni Armaghedonul descris in Apocalipsa. Ar mai fi sa vedem cum mor oameni in cosmos căutând sa colonizeze niste planete pustii. Atunci omul va cunoaște un nivel superior si probabil maxim al răului. happy Ar mai fi sa vedem copii monstru in urma experimentelor genetice in numele științei satanice. Ar mai fi suprapopularea globului ca ciorchinii dintr-un teasc.

| iurii75 a răspuns:

S-a împlinit atunci.
Aflat la nord de Israel, Damascul este „capitala Siriei" (Isaia 7:8). În timpul domniei regelui Ahaz în Iuda, Reţin al Damascului, aliat cu Pecah al Israelului, invadează Iuda. Însă, la cererea lui Ahaz, asirianul Tiglat-Pileser al III-lea poartă război împotriva Damascului, cucerind oraşul şi exilând mulţi dintre locuitorii lui. Astfel, Damascul încetează să mai fie o ameninţare pentru Iuda. — 2 Împăraţi 16:5–9; 2 Cronici 28:5, 16.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Oricine poate profetiza orice. La un moiment dat se va intampla. Este logic, nu?
Biblia este o carte de povesti! Profetia nu inseamna stiinta, doar hocus-pocus pentru analfabeti!