| LeGrandSatan a întrebat:

Falsa doctrină a Iadului şi Diavolul,inventate de către Bisericile protestante şi catolice s-au dezvoltat prea mult. Fără mâna diavolului, religioşii mâinii drepte nu aveau cu ce să-şi înspăimânte adepţii.
„Satana vă duce în ispită", „Satana este prinţul răului",„Satana este vicios, crud, brutal", deci temeţi-vă! „Dacă veţi cădea în ispita diavolului, veţi suferi veşnica pedeapsă şi veţi arde în Iad".Așa că Satana, cu certitudine, a fost cel mai bun prieten al bisericii dintotdeauna, pentru că el a ţinut-o în funcţie în toţi aceşti ani, deși nu vreți să recunoașteți! HAIL SATAN!

8 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Mama esti un geniu ai descoperit afirmatiile lui lavey si acum le pui pe TPU, macar de ai studia satanismul calumea si ai reusi sa-l intelegi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poftim? Aceasta e cea mai mare prostie.Satanismul exista de din lumea antica, adica precede cu tarie xinismul. Hail Satan!

| rutanklan a răspuns:

AMIN! what's wrong with you dude? You've been raped by a priest or something?

| Adrianetc a răspuns:

De ce m-as teme de un inger cazut, egoist care si-a pasat de statutul lui social si nu de Creatorul lui? In Biblie scrie de aproximativ 356 de ori " Nu va temeti ", asa ca nu imi pasa de satan sau de slujitorii lui care nu stiu/resping adevarul dat de Creatorul, Biblia este Cuvantul Lui Dumnezeu, si eu o iubesc. Sti de ce ispiteste satana? pentru ca stie ca a pierdut lupta, stie ca Isus a piruit moartea si oricine crede in El nu piere ci are viata vesnica. satana nu vrea sa fie singurul care a pierdut lupta, si vrea sa atraga cati mai multi oameni, insa lupta este dintre crestin si ispita, caci lumea este deja judecata,

| ManStrong a răspuns:

Satan este capul biseicii.Nu stiai asta?
Satan se preface in inger de lumina, adica sa imbracat in Cristos. Apoi sa altoit pe Isus si a iesit o combinatie nu prea reusita; Isus Cristos.
Isus insa nu l cunostea pe Cristos, nu era inventat inca pe vremea sa.

| cuib a răspuns (pentru ManStrong):

Asta e ceva nou big grin laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ManStrong):

What damn this? Pe bune, glumesti nu? Satan nu are de-aface nimic cu Nazariteanul.

| NicolasG a răspuns:

N-are rost sa asculti ce spun bisericile.dar fii atent la felul an care satana l-a ispitit pe Isus(dumnezeu coborat pe pamant).
vezi si ce spune Isus despre cel razvratit, ispititorul si parasul nostru.