| DanionM a întrebat:

,,Fără compasiune nu există echilibru mintal." (-Ramon Eder-)

La ce fel de probleme (în raportul cu semenii, cu divinitatea şi cu sine însuşi) ar putea să conducă lipsa empatiei?

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

De fapt empatia este durerea ta in inima mea. Faptul de a nu manifesta aceasta calitate ne va face sa nu intelegem actiunile altora si sa-i judecam intr-un mod eronat.Un adevart crestin stie ca Dumnezeu manifesta aceasta calitate si noi suntem indemnati sa-l imitam.Romani12:17-21