| Steregoi a întrebat:

Fara credinta nu putem fi placuti lui Dumnezeu.

Evrei 11:6:"Fără credinţă, dar, nu este cu putinţă să fim plăcuţi lui Dumnezeu, căci cine se apropie de Dumnezeu trebuie să creadă că El este şi că Se face răsplătitor celor care Îl caută."

Evrei 11:1:"Iar credinţa este încredinţarea celor nădăjduite, dovedirea lucrurilor celor nevăzute."

Iesirea 33:20:"Apoi a adăugat: "Faţa Mea însă nu vei putea s-o vezi, că nu poate vedea omul faţa Mea şi să trăiască".

Apocalipsa 21:8:"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua."

Luca 18:8:"Zic vouă că le va face dreptate în curând. Dar Fiul Omului, când va veni, va găsi, oare, credinţă pe pământ?"

Marcu 10:52a:"Iar Iisus i-a zis: Mergi, credinţa ta te-a mântuit."

Romani 1:20:"Cele nevăzute ale Lui se văd de la facerea lumii, înţelegându-se din făpturi, adică veşnica Lui putere şi dumnezeire, aşa ca ei să fie fără cuvânt de apărare"

Marcu 8:38:"Căci de cel ce se va ruşina de Mine şi de cuvintele Mele, în neamul acesta desfrânat şi păcătos, şi Fiul Omului Se va ruşina de el, când va veni întru slava Tatălui său cu sfinţii îngeri."

Datorita necredintei Eva si Adam au crezut minciunile lui Satan care a posedat sarpele, si au ajuns sa pacatuiasca.

Ce puteti spune despre aceste lucruri?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi explică:

Te-ar ajuta un control la medic.

| Superior a răspuns:

Salut xerxes!