| DracuIa a întrebat:

Femeile au crediinta mai mult ca un barbat in sensul ca e crediinta orba de care zic toti, la modul, pune o femeie sa explice ce si cum vede ea creatorul si de ce gandeste in modul in care o face sa vezi va stii? Doar una la un milion

15 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Este simplu, sunt cateva elemente care deosebesc femeile de barbati: femeile traiesc mai mult ca barbatii, femeile au altfel structurat creierul, au o purificare mai accentuata a toxinelor din sange datorita ciclului lunar, sunt mai active. Sunt lucruri fizice NORMALE dar la care majoritatea nu se gandesc.

| SilentRain a răspuns:

Una la milion, da clar...

| J0B0MAT a răspuns:

Poţi cumva să explici întrebarea? Oricât aş încerca, nu pot întelege acest nivel de inteligenţă.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru DracuIa):

Ah, şi voiam să îţi răspund la întrebare.
Nu cunosci nici femei nici bărbaţi filosifi, filisofi.

Răspuns utilizator avertizat
| J0B0MAT a răspuns (pentru DracuIa):

Eu discut, dar mi-e puţin greu să ating acest nivel de gândire puţină.Eu de obicei folosesc alt nivel.
Mă voi documenta.Cum fac destul de des.

| Mircea08 a răspuns (pentru DracuIa):

Creierul femeii nu este limitat. Este diferit. Stiinta spune ca femeia foloseste preponderent partea stanga a creierului iar barbatii pe cea dreapta. Nu stiu daca e asa, dar faptul ca gandeste diferit este usor de observat, iar diferit nu inseamna mai putin

| sabin89 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Găsești filisofi pe cat. S & F sau filosifi, mă rog...

| SG1995 a răspuns:

Deci la iese concluzia missogină că femeiile sunt mai ignorante ca bărbați? laughing Stai să vezi ce o să-ți facă feministele de site.

| Lioana a răspuns:

La intrebarea asta nici barbatii nu sunt mai competenti sa raspunda. Vorbim despre un domeniu necunoscut noua. Credinta nu se explica logic. Credinta chiar asta este: incredere oarba. Doar n-o sa-mi spui acum ca barbatii il cunosc pe Dumnezeu si femeile nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba o femeie daca crede ca Dumnezeu ar putea fi o FEMEIE oare ce o sa raspunda? laughing

| Elide a răspuns:

Cum il vad? Păi cum mi.as putea eu imagina ca este cand nu l.am văzut niciodată si nici tu sau cineva în viața, Dumnezeu este iubire

Răspuns utilizator avertizat
| PreaDistinsul a răspuns:

Dar tu stii? Cum vezi tu creatorul si de ce? Explica.