| DanionM a întrebat:

"Fericirea care nu durează, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant." (- Camil Petrescu -)

Din ce motive unii oameni confundă viciile cu fericirea?

3 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Daca viciile ii fac fericiti nu confunda nimic.
Fericirea este ceea ce te face fericit.

| milan9 a răspuns (pentru dragos9234):

Una este FERICIREA cu totul altceva este SUROGATUL care te îndepărtează de scopul împlinirii ca persoană umană, de realitate, de destinaţia spirituală, de fericire...

| AdrianL a răspuns:

Viciile sunt dulci la inceput, dar pe urma devin amare si placerea si sentimentul acela de fericire pe care ti-l provoaca se transforma in tristete mizerie amaraciune.