| AvalohAlyn a întrebat:

Fericirea mea din vorbele Mantuitorului Jesus Christ, din predica de pe munte:http://catehism.ortodoxiatinerilor.ro/? p=998

E citatul meu preferat alaturi de "I belong to Jesus"

Eu am fost prigonit,batut(rau,de mi-a dat sangele,mi s-a spart buza si am avut si o rana la nas de catre niste colegi asa zisi"smecheri".Am fost insultat,jignit si luat la bascalie, misto iar fericirea asta spusa de Jesus Christ m-a facut sa ma simt FERICIT!
Ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

I-ai dat o porecla noua prietenului tau imaginar? Acum il cheama Jesus?

| Trolli a răspuns:

Esti baiatu' Emei?
Incep sa cred ca postarile tale sunt puse doar pentru a ne amuza. Adica nu cred ca vorbesti serios! Sper! laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| Trolli a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Am spus "Incep sa cred ca postarile tale sunt puse doar pentru a ne amuza"

Ce legatura are asta cu buletinul tau, eu daca sunt amuzanta nu pot si si reala! Ce logica ai...

Răspuns utilizator avertizat
| Trolli a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu mai jura, ca devii patetic! Era un mod subtil de a-ti spune ceva! Facebook-ul tau, nu mersi.

Răspuns utilizator avertizat
| Trolli a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Alan, nu vreau sa fiu rea, dar nu mai jura pentru ca mie nu trebuie sa-mi demonstrezi nimic!
A fost o ironie din partea mea ( multe intrebari, dupa parerea mea nu isi au rostul), nu te mai consuma atat pentru un simplu fleac!
Observ ca pui prea mult pret pe parerile unor anonimi( ca mine). Nu ar trebui sa-ti pese parerea mea prea mult. Repet: nu te mai consuma ca nu iti faci tie bine!
P.S. Nu mai vorbi cu "ma".

| RAY a răspuns:

Ca ai donat degeaba sange

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa inteleg ca te simti fericit cand esti batut?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AvalohAlyn):

In primul rand il cheama Iisus, ca de aia vorbim limba romana, nu e nevoie sa ii dai precle.

In al doilea rand sa stii ca mai sunt multe religii care cred in Iisus, cum ar fi catolicii, asa ca el a dat religia crestina, nu crestin ortodoxa.

Si de unde stii tu ca a luat bataie?

| M25M a răspuns:

Dupa postarile tale din ultimul timp, incep sa inteleg de ce ai fost prigonit si batut...

| Lizzu a răspuns:

Dar TPU este pentru toti in egala masura. Asa cum unii abordeaza subiecte de stiinta, filozofie, sanatate, asa si ceilalti abordeaza religia si felul in care ei vor s-o comenteze.

De ce sunteti rai?
S-a ajuns sa nu mai poti deschide gura si sa-ti spui parerea, mai ales sa ti-o sustii, ca esti batut cu pietre si luat in ras!
Incetati sa mai faceti asta. Nu e frumos si asta ne separa cand ar trebui sa ne explicam reciproc cum credem ca stau lucrurile fara batai de joc, si sa ne apropie toate astea...

Pacat