| XoMasquaradeXo a întrebat:

Fetelor,am nevoie de un sfat/raspuns.Deci,in noaptea de Boboteaza am incercat o metoda sa-mi visez ursitul.L-am visat, dar problema era ca statea cu spatele si avea o haina neagra.Imi puteti da o explicatie, va rog?(Mentionez ca am doar 17 ani si bunica mi-a spus ca sunt prea tanara.)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti departe pana-l vei vedea la fata.multumeste-te cu cat ti s-a dat.deocamdata.

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește niște articole pe această temă pe www.elystar.ro
Dar de ce te gândești de pe acum la soartă? Ai numai 17 ani!
Ai grijă de tine!
Pa, pa.

| danay72 a răspuns:

Acestea sunt doar superstitii, dar nu au nici o semnificatie si nici o legatura cu Biblia.

| robby212 a răspuns:

Ce e ala "ursit"? Nu am inteles.Scuze...

| anonim_4396 a răspuns (pentru robby212):

URSÍT ~tă (~ți, ~te) m. și f. Persoană predestinată să devină soțul sau soția cuiva. /v. a ursi.

| robby212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles asta.Dar nu am inteles in context.Dar mi-am dat seama acum.Multumesc mult.

Iti voi da Folositor.

| milan9 a răspuns:

Sunt superstiţii care nu au legătură cu ABSOLUT NICI O FORMĂ DE CREŞTINISM!

| Exilee a răspuns:

Nu exista superstitii.
Daca ai credinta adevarata, vei vedea cum superstitiile nu sunt decat un obstacol pe care orice om ar trebui sa-L depaseasca.

| HueyFreeman a răspuns:

Meltenica noastra, tarisoara plina de superstitiosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum! superstitii, aiureli!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu incerca prin metode de-astea sa-ti visezi ursitul.
Cine ti-a spus ca vei visa ursitul prin astfel de metode?
Ursitul doar Dumnezeu ti-l va scoate in cale, nu superstitiile.
Te pup!

| BlackSulphur a răspuns:

... Deci esti crestina si crezi din PREDESTINAREA unui ales, in ciuda faptului ca teoretic zeul tau ti-a dat liber arbitru... Interesant!

| AwaZoh98 a răspuns:

Ai spus "Fetelor, am nevoie de un sfat" si ti-au raspuns numai persoane de gen masculin...interesant... laughing

Answer: Precum iti visezi in noaptea de Boboteaza ursitul este doar o simpla traditie spusa de batrani. Aceasta este total neadevarata. In vise iti apar doar lucruri/persoane pe care le-ai mai vazut in viata reala. Daca stai sa te gandesti mai bine, sunt sigura ca acea haina neagra ai mai vazut-o in alta parte.
Sper ca te-am ajutat!
Bye-bye! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AwaZoh98):

Buna observatielaughing

| XoMasquaradeXo explică (pentru AwaZoh98):

1.Am observat anomalia happy
2.Stiu sigur ca nu l-am mai vazut inainte :/

| SatanLovesYou a răspuns:

Uuuu~ Era un demon~ O sa vina noaptea si o sa...[to be continued]

PS.: E doar o superstitie.

| traiescdeciexist a răspuns:

laughing lol
mda...superstiti