| OctavianDanielMaria a întrebat:

Fiecare copil are un inger pazitor?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa se spune. Unul sau mai mulți. Dar nu au numai copiii, ci și adulții.

| LupusDei1993 a răspuns:

Da, si e total indiferent daca copilul sufera de vreo boala incurabila cum ar fi cancerul.

Răspuns utilizator avertizat
| Eisenheim a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai rănit multe orgolii cu întrebarea asta laughing

| Antisistem11 a răspuns:

Nu.ingerii sunt ocupați să facă plozi pe pamant asa cum.ne spune biblia.sau sa anunte oamenii ca vor avea plozi.

| alex598 a răspuns:

Matei 18:10 pare sa insinueze asta.

| CinevaDinPublic3 a răspuns:

Doar copii botezați au înger pazitor, ptc îngerașul pazitor se primește la botez!

| Eisenheim a răspuns (pentru CinevaDinPublic3):

Poate era un releu de telefonie pe biserică și i-a bruiat gps-ul la îngeraș laughing

| Antisistem11 a răspuns (pentru CinevaDinPublic3):

Pe bune? Ce importanta are ca e botezat sau nu?

| CinevaDinPublic3 a răspuns (pentru Antisistem11):

La botez se primește îngerul, dack nu i de face Botezul n'are cum să-l primească!

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Dacă nu erau ocupati(ingerii)

Răspuns utilizator avertizat