| Sigfrid a întrebat:

Fratilor
Am fost din totdeauna pasionat de ezoterism, ocultism sau chestii de genul.
Recent am ajuns la concluzia ca nu e tocmai sanatos sa mergi singur pe acesta cale.
De aceea va intreb: există oameni dispuși să facem un grup pe Facebook sau ceva de genul?
Cei interesați imi pot trimite un mesaj la sigfrid.ironside@gmail.com

12 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Da, daca vrei iti trimit link-ul la profil, imi d-ai add, si te bag intr-un grup.

| xerxes1 a răspuns:

Cand studentul este pregatit, maestrul apare.
Asa a fost dintotdeauna.

| suffarstar a răspuns:

De ce esti pasionat de ezoterism? Ce anume te face sa studiezi?

| Mclaren12 a răspuns:

Ba este sanatos daca urmezi ezoterismul autentic. Incepi de jos si in timp vei creste si avansa, ca in orice domeniu. Sau poate tu intelegi prin ezotetism doar vraji dubioase si magie neagra?

| SG1995 a răspuns (pentru Mclaren12):

Si la voi nu e asta, black magic?

| Mclaren12 a răspuns (pentru SG1995):

O fi magie neagră, dar nu este un scop în sine și nu are nicio legătură cu imagina pe care media a creat-o despre magie neagră.

| SG1995 a răspuns (pentru Mclaren12):

Normal ca nu, dar in mare parte tot energia morti e.

| Mclaren12 a răspuns (pentru SG1995):

Nu, nu este despre morți. Magia neagră înseamnă direcționarea energiei pentru a face rău cuiva iar asta chiar este necesar în cazul în care cineva a fost nedreptățit sau ofensat de alte persoane și vrea să-și facă dreptate. Există și vrăji "mortale" dar asta nu înseamnă că toată magia neagră este despre uciderea cuiva. Și vrăjile alea mortale sunt cu adevărat mortale doar în mâinile celui care este suficient de puternic spiritual să le facă eficiente. Și nici vrăjile alea mortale nu necesită capete de pisici sau inimi de găină sau ce rahaturi mai propagă media.

| SG1995 a răspuns (pentru Mclaren12):

Am zis energia morti, nu despre morti, vorbim cu totul altceva, esti paralel my friend.

| Mclaren12 a răspuns (pentru SG1995):

Deci dupa tine energia mortii nu te trimite cu gandul la a ucide pe cineva?
N-are sens. La ce i-ai mai spus energia mortii atunci?

| HeillÓðinn a răspuns (pentru Mclaren12):

Nici el nu-si intelege exprimarea, cu toate ca "a ales o cale mai breaza" la care nu prea e partas.

| HeillÓðinn a răspuns:

Nu cred ca aici vei gasi membrii interesati pentru formarea unui astfel de grup. Cu toate astea iti urez succes! Vremea Ocultismului in Romania, ca studiu obiectiv(in mediul online) a cam apus inca din 2012, 2013. Ordinele s-au restrans doar la formarea covenurilor si respingerea noilor membri, oferind cate un sfat fad celor interesati. Cu toate astea sursele de informare sunt diverse, iar daca esti interesat sa lucrezi cu Ocultismul de la originile Sale, sunt grupuri care inca ofera posibilitatea socializarii intre Magi si interesati.