| vinoACASAcuMINE a întrebat:

FUNDA! Eu sunt botezat crestin, doar ca eu am o credinta pagana. Oficial ce sunt, crestin sau pagan? Unde ma pot boteza drept pagan?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti ce vrei tu sa fi simplu, ar fi bine daca nu ai mai crede in basme, crestine, pagane, si ti ai folosi creierul spre a cunoaste, religi pagane sunt de exemplu wicca https://ro.wikipedia.org/wiki/Wicca

Bula
| Bula a răspuns:

Paganii sunt cei care nu au fost botezati.
Daca un pagan este botezat, devine crestin.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Viata e de rahatttttttttttttt.

| gogu220 a răspuns:

Este în Brăila unu simpatik care botează pagâni, dar e prost si nu are simţul umorului. Dau eu ochii cu el şi îl ciufulesc de îi merg fulgii. Până îi scot bretonul din ochi şi fumurile din cap.

| marinaru777 a răspuns:

Oare cine o fi facut Universul asta? Si o intrebare simpla cine a fost prima data oul sau gaina?

| RAY a răspuns (pentru marinaru777):

Ce legatura are intrebarile cu religia lui pagana?

| vinoACASAcuMINE explică:

Foarte inteligent raspunsul. Paganii cred in zei.