| anonim_4396 a întrebat:

Gata! Mai sunt 2 saptamani si Mitt Romney va fi, probabil, presedintele US... s-au saturat republicanii de negrii, re-activeaza vasnicul KuKluxKlan crestin, mai maneresc niste votari, sa ia doua, trei procente in plus, cat ii despart de democrati (cam ca acum 8 ani in Florida), si ne trezim cu un mormon cel mai important om de pe Terra...
... ceea ce nu e neaparat un lucru rau! Mulsumanii oricum o sa il placa, sau macar inteleaga, ca si ei au cate doua, trei neveste de hranit. Noi restul, buni crestini, o sa il pupam in fundu-i star and stripes, cum au facut intotdeauna crestinii buni din continentul-mama.
Pana si nevasta-mea il simpatizeaza, ca urmareste serialul ala cu mormoni, de la TVR, plus ca a sensibilizat-o nevasta lui Romney (una dintre ele) cu organizatia aia de prevenire a sclerozei in placi.
Acum stiind ca Romney a petrecut tineretea in Europa, mai precis in Franta, unde avea barem zilnic de prozelitism si cooptat fraieri in cultul ala unde oamenii ascuta cuvantul Domnului dintr-o palarie vorbitoare, mai ceva ca in Harry Potter, dar unde aceiasi oameni, daca au lovele suficiente, pot avea cate neveste ii lasa seful de salon, m-am gandit asa:
lovele am si eu, si ceva apartamente de inchiriat, deci as putea tine o blonda, o bruneta, si eventual o roscata, cu casa, masa, pat si alte obiecte de uz casnic!
Dar vreau sa n-am suparari cu vecinii! Asa ca va intreb pe voi, atei, crestini, mulsumani, vegani, budisti si habarnisti:
E OK daca imi mai iau o nevasta si eu? Macar inca una?
NR. Sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Mitt_Romney

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar sotia ta ce spune? Pe ea ai intrebat-o?

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Nu, de aia va intreb pe voi primii... stii doar cum sunt femeile, sunt mai complexate de ce zic vecinii decat de ce zice cocosul casei laughing
Apropo, imi place poza ta, esti buna rau! Vrei sa fii a doua roata la monociclul meu?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu te sfatuiesc daca vrei sa mai mananci zeama calda, multumeste-te cu iubita ta sotie! Mie nu imi place sa fiu roata de rezerva!

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Lasa, nu fi trista... mai bine roata de rezerva la Ferrari decat roata fata-stanga la Logan laughing

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Este mai bine sa fiu eu patroana! Si nu este Logan, e ceva mai bun!winking

No, te-ai hotarat, ce faci :ii spui sau nu?!

| MMihai a răspuns:

Mi-ai dezamăgit cu postarea asta!

| anonim_4396 explică (pentru MMihai):

De ce? Esti republican?

| Zenicide a răspuns:

Cat de bine a inceput "intrebarea" si cat de rau a iesit :) Daca ai cum zici tu "lovele" poti sa ai si o a doua familie in beci, din pacate :))
Daca Romney va iesi presedinte razboiul cu Iran va urma in curand (vezi aici de ce http://www.youtube.com/watch?v=60wYoOgED5c in caz ca nu stiai deja) partea proasta e ca Rusia si China au declarat public ca vor sustine Iran in cazul unu atac/razboi.

| Zenicide a răspuns:

Scuze, am gresit linkul :)
http://www.youtube.com/watch?v=60wYoOgED5c

| M25M a răspuns:

Mi-a placut mult epilogul, genial, insa intrebarea m-a dezamagit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe noi ne intrebi?! Intreab-o pe nevasta-ta daca-ti rupe oo-le sau nu!

Răspuns utilizator avertizat