| anonim_4396 a întrebat:

golul pe care omul il are in inima cand il paraseste pe Dumnezeu,incearca al umple cu altceva.• In primul rand, materia ca idol.

• In al doilea rand, eul personal (ego) ca idol.

• In al treilea rand, imperiul (statul) ca idol.

• In al patrulea rand, natiunea ca idol.

• In al cincilea rand, cultura ca idol. credeti ca toti acesti acesti idoli pe care-i recunoasteti desigur, vor umple golul din cauza caruia tanjeste orice ratacit?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Pentru ca in fiecare inima exista un gol care are forma lui Dumnezeu, de aceea fiecare in adancul inimii isi pune intrebari despre Dumnezeu. Chiar daca ei incearca sa il umple cu altceva, acest lucru nu ii va implini spiritual.Toate sunt desertaciune si goana dupa vant.

8 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Astazi golul se umple cu alde Maruta@co si cu senzatia de socializare oferita de Marea Retea.

| 4b a răspuns:

Toate lucrurile sunt intr-o necurmata framantare...ce a fost, va mai fi, si ce s-a facut, se va mai face; nu este nimic nou sub soarehappy

| Vibrations a răspuns:

Ești vampir de nu-ți place soarele?

| Vibrations a răspuns:

Dar tu ai înțeles ce ai spus?

| Vibrations a răspuns:

Crezi în Dumnezeu?

| 4b a răspuns (pentru Vibrations):

Nu exista Dumnezeu, exact cum nu exista nici creierul tau...ma crezi?

| Vibrations a răspuns:

Dar dacă îți zic că o am de 30 cm mă crezi?

| Vibrations a răspuns:

Ok. rolling eyes