| Flav a întrebat:

Hai sa dam putin apa la moara, ca doar e duminica:
http://www.hotnews.ro/......exista.htm
Ce parere aveti?
p. s. - cam ce s-ar fi intamplat daca exista si-un TPU al Indoneziei?:))

Răspuns Câştigător
| MortemAeternum a răspuns:

Bravo lui isi apara convingerile indiferent de consecinte, macar se poate vedea ca nu crestinii au inventat acest act si el este in fiecare om.
Oricum sunt sigur ca si crestinii din Romania ne-ar bate si ne-ar trimite la inchisoare pentru ca nu credem in Dumnezeu, de fapt ne urasc atat de mult incat ne ameninta tot timpul ca vom arde o eternitate in iad, iar ei chiar ar vrea sa se intample asta la felul cum vorbesc cu noi, necredinciosii.

16 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Mai bine închisoare decât să fie ucis cu pietre cum le place credincioșilor iubitori de aproape.
Oricum când vine vorba de credință nu mă mai uimește chiar nimic.

P.S.-Nu ar mai exista categoria religie.

| Woodenpints91 a răspuns:

Prin faptul că îl bagă 5 ani la puşcărie, pentru că a scis asta, nu dovedesc decât că şi ei se îndoiesc de existenţa lui dumnezeu. Dacă ar fi fost 100% convinşi că acesta există, îi lăsau pe atei în pace, cu gândul că se va ocupa dumnezeu de ei pe lumea cealaltă.

| wales a răspuns:

Tot ce se poate, dar corect era să specifici și ce religie predomină în Indonezia?!

Indonezia are o populație de 238 de milioane, dintre care 36, 8 milioane sunt creștini. Indonezia este o țară Islamică și se află pe lista țărilor care persecută alte religii. Nu doar ateii au probleme în țările islamice și creștinii, iar în foarte multe cazuri sunt condamnați la moarte:

www.damianion.wordpress.com/.../pastor-iranian-conda...

Alt caz: "Our Christ sacrificed His life on the cross for our sins... Our Christ is alive." „Hristosul nostru și-a sacrificat viața pe cruce pentru păcatele noastre... Hristosul nostru este viu!" Acestea sunt cuvintele care au condamnat-o la moarte pe Asia Bibi atunci când l-a mărturisit pe Domnul Hristos unor musulmani. Intră pe www.CallForMercy.com și semnează petiția care o poate salva.

Și exemplele pot continua.

| MortemAeternum a răspuns (pentru wales):

Un bun exemplu pentru a arata ca religia otraveste totul in jurul ei.

| wales a răspuns (pentru MortemAeternum):

Ai înțeles greșit; de exemplu Coreea de Nord, are o populație de 20 de milioane, dintre care, doar 400000 de creștini. Este o țară Ateistă și bineînțeles, ocupă un loc fruntaș în ce privește persecuția creștinilor în primul rând, deseori condamnându-i la moarte:

www.ziare.com/articole/americani+crestini

Și exemplele pot continua cu suferințele creștinilor care trăiesc în țările ateiste.

| MortemAeternum a răspuns (pentru wales):

Asta pentru ca aceasta tara are un regim totalitar, nu conteaza ca este ateista sau crestina, ca la fel as putea vorbii despre evul mediu crestin, in care biserica a facut o dictatura.Hai sa ne uitam la Norvegea unde ~70% din populatia ei este atee si aceasta este o tara in care drepturile omului sunt respectate cel mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wales):

In primul rand e regimul comunist, si crestini faceau la fel in trecut cu negri si pe unde mergeau hai sa nu fim ipocriti

| wales a răspuns (pentru anonim_4396):

Dragă ray, bine că ai auzit și tu de cuvântul ipocrit, observ că nu te mai despărți de el?!

Să trecem acum la treburi serioase. Să judecăm obiectiv lăsând motivele deoparte. În țările ateiste, creștinii au probleme. În țările în care Isus este renegat, creștinii au probleme.

Concluzia: Atât ateii cât și toți aceia care îl resping pe Isus persecută creștinii. Dar întrebarea firească este, de ce totul și toți împotriva creștinilor? Există un singur răspuns logic?! Toți care sunt împotriva creștinilor au același stăpân și primesc aceeași informație '' Împotriva Lui Dumnezeu '', dar cum în Dumnezeu nu pot să dea, îi persecută pe aleșii Săi.

Acest răspuns este și pentru: MortemAeternum; fără prima parte care îl vizează direct pe ray.

| anonim_4396 a răspuns (pentru wales):

De ce nu vine sa faca ceva?

| wales a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate la timpul lor.

| Wehrmacht a răspuns:

Mda...din cauza religiei a mai patit-o unu'.

| harciog a răspuns:

Putin,putin.100 de buzunare in piele,turnat sare in ele,scos in ger in pielea goala complet si altoit cu funia uda iar cit se mai odihneste o destindere pe roata cred ca i-ar aseza oasele,noaptea inchis in celula cu un ciine lup dresat sa se repeada si sa muste de cite ori inchide ochii si,dincolo de toate astea urgisirea si amestecul tuturor din familie cu pamintul. Dincolo de gluma, pedeapsa mi se pare exagerata, ba chiar mi se pare exagerat sa condamni pe cineva pentru asta.

| GusWaters a răspuns:

Religia prosteste. Faptul asta ar trebui stipulat prin lege,pentru ca te indobitoceste propaganda asta mustind de ipocrizie si prostie,mai ceva ca pe animale. Oricum, vorbim de o tara asiatica, deci nu e o surpriza asa mare.In Indonezia,Malaezia si Filipine se amesteca toate religiile,si multi incearca sa elimine credinta celorlalti,fie ca sunt musulmani,crestini sau budisti acolo.Dar,totusi,chiar asa de multa prostie sa fie acolo,sa nu lasi un om sa isi exprime parerea? Si mai zic unii ca aia care blameaza asa-zisele democratii si agita la anarhie sunt viermi...

Atata ura,doar din cauza unor zei de carton promovati de niste drogati deconspirati(Moise si Mahomed),din cauza unor carti de povesti,si a unor preoti care se comporta mai ceva ca dictatori, si din cauza unor turme de zombi religiosi, care fac orice pentru chestii ce nu s-au aratat concludent vreodata?!

| Laurian1999 a răspuns:

Oamenii aceia il IUBESC pe DUMNEZEU, si sunt in stare sa ii intemniteze dar nu asa se procedeaza normal de fapt in biblie scrie ca omul cat e el de necredincios trebuie sa ii vorbesti mult despre Dumnezeu si omul care i-ai vorbit face alegerea, devine un copil al lui Dumnezeu sau un copil al Iadului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar aia il baga 5 ani la puscarie crestini ne baga o vesnicie in iad, pocaiti daca maine ar ajunge la putere am fi cenusa cu toti asta e libertatea crestina sa arzi daca nu crezi in zeul lor bun si iubitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, mie sa-mi dai bere la moara, altfel scartaie instalatia!
In al doilea rand, descultii aia din Indonezia ar trebui tinuti in tarcuri cu gard electrificat, si invatati sa gandeasca logic.
Cat despre "Indonesian TPU", s-ar fi intamplat ca in momentul in care s-ar fi citit primele 30 de intrebari si raspunsuri, 90% dintre useri ar fi fost spanzurati, sau decapitati. Chestie de gusturi, ca de gandire n-are cum big grin