| SeniSeviyorum a întrebat:

Heeellăău Tpu.Am o Intrebare.Eu sunt ortodoxa.:-s.Baiatul de care imi place si cu care sunt in momentul De faţă Este Turc Si Ar trebui sa fie Musulman.Prin faptul ca suntem impreuna Se savarşeste un pacat, ceva?:-s.

Răspuns Câştigător
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Ei Doamne! Draga, dar nu are nimic! Si eu am fost cu n catolici pana acumlaughing. De ce ar fi vreo problema?! Dumnezeu de aceea ne-a creeat, ca sa fim uniti si sa ne intelegem! El nu interzice nimic.Nici ideea cu religiile nu a fost a Lui! Asa ca, te rog sa fii calma si sper sa va impacati de minune! Funda?hee hee. Glumesclaughing

22 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

Da,normal! desparte'te cat mai poti de el, altfel ajungi in iad! rolling on the floor

| dragos9234 a răspuns:

Da.
Flacarile iadului te vor arde.
Flacari provenite din gazele emanate de diavoli dupa ce au mancat fasole.

| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns (pentru dragos9234):

Nu mai fa mai mistolaughing. E o problema chiar serioasa cu bivolii aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este pacat.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Nu, de tine e okay. Insa de baiat e rau, e un pacat pentru el daca tu nu te infasori in cearsafuri complet in afara de ochi, asa ca pune-te pe crosetat!

| AnnaMaria27 a răspuns:

Casa de piatra! big grin

| HueyFreeman a răspuns:

Se intoarce Fane Babanu in mormant, nimic mai mult.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Acum inteleg de ce numele tau e in turca! laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Santeti impreuna cum? in momentul de fata? ori in jeneral?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti si tu indiscret, poate in visele ei.

| AliGab a răspuns:

Indiferent ce religie este el se savarseste pacatul doar daca aveti relatii sexuale normale inainte de casatorie sau faceti perversiuni de orice fel. Urmatorul aspect (ca prietenul tau este turc) este cu totul altceva si anume ca nu se permit nici la noi nici la musulmani casatoria voastra fara sa va schimbati unul dintre voi religia (ori tu musulmanca, ori el ortodox). Ai grija de tine si, inainte sa faci un pas major (pentru ca el nu cred ca va dori sa se converteasca la ortodoxie) citeste despre acea religie si despre felul in care este tratata o femeie la ei. Succes

| ania a răspuns:

În Biblie scrie - nu vă înjugați la un jug nepotrivit cu cel necredincios( 2 Corinteni 6 -14.Pentru Dumnezeu scopul vieții noastre e mai important decât relația de prietenie sau căsătorie cu cineva. Dacă cineva vrea să fie creștin adică alege să se supună autorității lui Dumnezeu, alege și să asculte de poruncile Lui, care au fost date pentru binele nostru, pentru a ne proteja.La monentul de față cred că credința ta e doar teoretică, nominală, sunteți amândoi înafara voii lui Dumnezeu. Orice ar interveni pe viitor nu ai avea motive să-i faci lui Dumnezeu reproșuri. Dacă ați alege într-adevăr să vă supuneți viața Dumnezeului creator al vostru, Dumnezeul Bibliei( Alah e un demon) ați avea șanse să aveți o relație și eventual o căsătorie binecuvântate de Dumnezeu, altfel sunteți pe cont propriu.

| William a răspuns (pentru u2irish):

Taci, las-o sa se casatoreasca cu el daca asta vrea. Daca ei se iubesc de ce te bagi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru u2irish):

Acum depinde si de persoane. In plus poate prin ea se va converti si el. Dar totusi ea nu pe noi ar trebui sa ne intrebe ci pe DUmnezeu.

| SeniSeviyorum explică (pentru ania):

Stai aja.Am doar 14rolling on the floor Nu ma casatoresclaughing

| SeniSeviyorum explică (pentru anonim_4396):

L`am intrebat.Da nu`mi zice nimica ~x(

| ania a răspuns (pentru SeniSeviyorum):

După părerea mea atunci îți risipești timpul, energia și te ispitești singură degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns (pentru u2irish):

Nu ii vreau raul, dar daca ea vrea sa se casatoreasca cu acel baiat de ce m-as opune?