| Malloryy a întrebat:

Ce credeti despre visele premonitorii? Cum este posibil sa visam ceva din viitor? Zilele astea am avut parte de o astfel de experienta si sunt ingrozita.

11 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Visele apar din mulțimea gândurilor. Probabil ai discutat sau ai vizionat ceva despre acest subiect și asa ai ajuns sa visezi. Azi Dumnezeu nu ne mai vorbește prin vise.

| RAY a răspuns:

Am avut si eu o perioada in care visam chesti ciudate, ce sa spun vedeam doar ce vream
dintre 100 de vise eu alegeam ce vream sau ce dateam importanta, cu cat dai mai multa importanta cu atat ignori majoritatea a ceea ce nu crezi ca conteaza

| Holiday a răspuns:

A naibii treaba...numere la loto de saptamana viitoare nu le visati niciunul?!?

| xerxes1 a răspuns:

Mi se intampla zilnic sa visez cateva scene si faze importante din ziua urmatoare.Mi se pare normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit ceva cum ca subconstientul nu se afla in sfera timpului (asa cum ne aflam noi) astfel ca are acces la informatii din viitor. Cum visele sunt generate de subconstient, se explica astfel anticiparea unor actiuni din viitor prin intermediul viselor.

Răspuns utilizator avertizat
| BogdantheDreamer a răspuns:

Da e ciudat. Si eu trec prin asta destul de des, dar nu pot constientiza veridicitatea lor.

| Elide a răspuns:

Si eu am visat Apocalipsa exact cum este ea relatată n Biblie și este aproape

Răspuns utilizator avertizat
| AnonimSuprem1 a răspuns:

Din biblie se intelege faptul ca acest Dumnezeu Atotputernic face tot posibilul sa ti se faca cunoscut daca tu vrei sa il cunosti. Este scris in biblie "cere si ti se va da". Deci, intr-adevar, din punct de vedere religios Dumnezeu le reveleaza oamenilor anumite informatii prin intermediul viselor. Dar, se poate prin toate intermediile, nu doar prin vise.

| SufletDivin a răspuns:

Draga Suflet,
Mie mi se intampla asta aproape mereu. Ceea ce visez uneori exact asa se si intampla.Sincer sa iti spun abia astept sa adorm ca sa aflu lucruri noi din viitor.