| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce ziceti de asta?

http://www.evz.ro/......46101.html

28 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Dovada care arata cat de,, inteligenti'' si,, buni la suflet sunt crestinii''.

| Danutza27 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Eu zic ca locul tau nu este pe aici de mult am depasit bau baul cu vampiri si prostii de genul, ia nu o mai lua tu ca motanul pocait

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Danutza27):

Vad ca nu-ti place sa vezi adevarul. happy

Si care e problema ta daca imi plac vampirii?

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Si vrei sa spui ca locul tau e pe aici? Din cate vad te iei mai de toti si nimeni nu te prea inghite.Tre sa fii in ultimul hal de nesimtita sa continui sa enervezi lumea cu porcariile tale desi stii ca esti varza.

Si mie imi plac vampirii ...ai vreo problema? Din pacate eu am alergie la caini.Asa ca sa nu te mai vad postand la intrebarile mele ca ma apuca stranutatul...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu inteleg de ce te miri. E de ajuns sa citesti raspunsurile/intrebarile "credinciosilor de seviciu" de la categoria Religie si iti vei da seama ca toti, fara exceptie, merg pe principiul "cine nu-i cu noi e impotriva noastra". Profesorul ala (si sunt multi ca el, din pacate) e indoctrinat cu precepte religioase care, pur si simplu, nu ii mai dau voie sa gandeasca singur. Nu poate si, mai ales, nu VREA sa accepte ca unii oameni pot avea si alta alegere. Din pacate, lipsa de educatie, saracia si indobitocirea programatica a maselor ii fac pe multi sa aleaga calea batatorita si foarte simpla a religiei, in speranta desarta ca acesta este raspunsul la toate problemele.
Oameni ca acel profesor profita de golurile din legislatie ca sa-si verse frustrarile pe niste copii care nu pot riposta.
Asa cum, aici, pe TPU, bigotii si habotnicii isi varsa frustrarile pe oricine s-a plictisit de nesfarsitele lor lamentari in limbajul de lemn din care biserica refuza sa iasa de cateva secole bune.

| Danutza27 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Eu zic citind per ansamblu raspunsuriele tale Cred ca a venit timpul sa te duci pe la un specialist sa faci o VTA merge si la o statie ITP ca te pun aia la diagnoza si masoara noxele din minte dar ma tem ca le "farimi" aparatul si te retin aia pe banda pina vine SMURDUL Ca ai depasit rau de tot nivelul si concentratiile maxim admisibile
Ia uite cita intelepciune pe tine se vede ca a declansat supapa de la minte aia de suprapresiune "Din pacate, lipsa de educatie, saracia si indobitocirea programatica a maselor ii fac pe multi sa aleaga calea batatorita si foarte simpla a religiei, in speranta desarta ca acesta este raspunsul la toate problemele."Pai ma inteligentule tara arde de analfabeti 16% si tu ii dai cu "Asa cum, aici, pe TPU, bigotii si habotnicii isi varsa frustrarile pe oricine s-a plictisit de nesfarsitele lor lamentari in limbajul de lemn din care biserica refuza sa iasa de cateva secole bune" ma dar destept copil are mama ta la usa, mai ai frati? Ma tu pricepi ceva aia 16% sunt atei ca nu stiu citi deci nu pot citi cuvintul lui Dumnezeu capisci

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru Danutza27):

Asta e noua gluma? laughing

''Eu cred ca tu auzi imagini.
Eu zic citind intrebarile tale ca a venit timpul sa te duci pe la un specialist sa faci o VTA merge si la o statie ITP ca te pun aia la diagnoza si masoara noxele din minte dar ma tem ca le "farimi" aparatul si te retin aia pe banda pina vine SMURDUL Ca ai depasit rau de tot nivelul si concentratiile maxim admisibile''

Si eu zic citind per ansamblu raspunsurile tale. Efumata gluma, mai las-o. oh go on

| Danutza27 a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

O fi gluma fumata dar inteligenta tinde la 0 pe TPU stai ca nici cu tine nu ma laud cit despre raspunsuri dau si eu copy paste parca asa se cheama Ca intrebarile inteligente se tin ca vagoanele dupa locomotiva dar nu vad inteligenta. poate o vezi tu Cit despre chestia cu auzit imagini eu zic sa incepi sa citesti @AudImagini): ce este neclar pentru tine.

| Danutza27 a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Asta este cea mai buna gluma dupa ce o vei citi de jos in sus apoi de sus in jos incerci daca nu pricepi si de la dr la stg, Nu zic ca tine tu cel plin de inteligenta te citez "Efumata " Uite inteligenta pura "Nu inteleg de ce te miri. E de ajuns sa citesti raspunsurile/intrebarile "credinciosilor de seviciu" de la categoria Religie si iti vei da seama ca toti, fara exceptie, merg pe principiul "cine nu-i cu noi e impotriva noastra". Profesorul ala (si sunt multi ca el, din pacate) e indoctrinat cu precepte religioase care, pur si simplu, nu ii mai dau voie sa gandeasca singur. Nu poate si, mai ales, nu VREA sa accepte ca unii oameni pot avea si alta alegere. Din pacate, lipsa de educatie, saracia si indobitocirea programatica a maselor ii fac pe multi sa aleaga calea batatorita si foarte simpla a religiei, in speranta desarta ca acesta este raspunsul la toate problemele.
Oameni ca acel profesor profita de golurile din legislatie ca sa-si verse frustrarile pe niste copii care nu pot riposta.
Asa cum, aici, pe TPU, bigotii si habotnicii isi varsa frustrarile pe oricine s-a plictisit de nesfarsitele lor lamentari in limbajul de lemn din care biserica refuza sa iasa de cateva secole bune." Poti scoate citatul sa dormi cu el sub perna poti sa il scoti si in doua ex unul sa il dai autorului cu recomandarea crestinului de servici "sa il bea cu apa neinceputa"

| Wehrmacht a răspuns:

E o tampenie.Religia in scoli ar trebui sa fie optionala.

| Danutza27 a răspuns:

Stai sa pricep dar tu cu ala care a initiat sunteti ca "Mota cu Marin"
O prostie repetata de multe ori devine penibila
Ce spuneți dragilor de asta? http://www.evz.ro/......46101.html
Gasesti acolo tone de prostii de ce ii mai faci sa repete

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Ai citit raspunsul meu de mai sus? Am spus clar ca nu am vazut ca a se repeta intrebarea.

| Danutza27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu cind tragi cu prastia in geamul omului ce ii spui stai ca aveam ochii inchisi, vad ca esti stiitor de carte si nu era sub demnitatea ta sa citesti nitel era cu 3-4 pitpalaci mai jos.Tu ai obtinut ce ai vrut poti sa te duci sa te dai mare in fata gastii de la bloc si musai sa premiezi cel mai i... raspuns @ardnaxur1961 Asta macar este un "copchil" si le gaseste si el pe unde apuca eu zic sa il incurajam o sa ii dau si eu un inteligent, sper sa nu il prinda mama lui la comp ca ii rupe circa

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Am gasit articolul si l-am postat rapid.De unde era sa stiu ca EXACT cu cateva minute/ore inainte a mai fost postata intrebarea? Nu intru prea des la religie.Am 15 ani si sunt fata, ok? Nu ma fa "copchil". Numa tampenii spui! Mai abtine-te! Ce-i cu atat ura?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Danutza27):

Te invit calduros si din toata inima sa-i faci o vizita maica-mii si sa-i povestesti cu ce se ocupa fi-sa! Chiar te ROG!

| Danutza27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai stai ma asa tu intii postezi apoi gindesti, adica dai cu parul in capul omului apoi zici scuze ca nu pe tine te cautam si ala e lat pe jos

| Danutza27 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Cred ca biata femeie este disperata daca ii citesc ce dracii scrii,o sa te ia si te duce la Biserica atunci cind ii spovedeste Parintele pe cei mici, si o sa te puna mama ta in genunchi pe coji de nuci, ca nu o scoate la cap cu tine.Nu am voie sa fac rau eu sunt o crestina buna nu vin ca tine cu cana de gaz sa sting focul.O sa iau o crte de povesti pentru tine (Ion Creanga) si o sa vin sa vorbesc cu mama ta dar pe cuvint nu te pirasc ca am fost si eu copil.

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Da,"intii gindesc".winking Nu ca tine.Tu gandesti inainte sa postezi? Ca spui numa tampenii.

| anonim_4396 explică (pentru Danutza27):

Si nu e vorba ca nu am gandit.Nu am vazut!winking

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Danutza27):

Sa-ti dau adresa? E putin mai complicat, ca sunt multe morminte in jur, dar...te descurci tu!
Ai grija numai sa nu dai in vreo groapa!

| Danutza27 a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Dumnezeu sa o odihneasca, fericita biata femeie ca nu a trait sa citeasca asa ceva ca facea Sf Cruce si scuipa in sin Daca este cum spui tu hmm nu este a buna ia sa scoti tu la imprimanta perlele tale si du-te si le citeste prin cimitir.Sa le citesti cu glas cit mai tare.Pai cind or auzi cei Adormiti la Domnul ce ai scris se scoala cu mic cu mare si o rup la fuga dupa tine, ca in filmele de groaza. Daca nu esti iute de picior te sfatuiesc sa te astimperi, daca ai ceva probleme cu inima idem ca mai inainte.Ce sa inteleg pe la condica de reclamatii ii pling de mila lu Ema ca este facuta cu ou si otet batjocorita in fel si chip Sunt nedumerita tu Expert TPU stingi focul cu cana de gaz.Nu te supara chiar ca ma indoiesc ca mai mult de 12 ani nu ai, poate oi fi colega de banca cu copilul ala de 12 ani care a facut taraboiul la Religie.Ce sa zic eu ca o buna Crestina o sa te pun in rugaciunile mele,Ca vorba aia a facut Dumnezeu un amarit de magar sa vorbeasca cu glas omenesc, o sa reuseasca si cu tine sa te aduca pe drumul cel bun.Ca uite ce spune "Eu voi iesi sa bag in staul oaia ratacita, eu ma voi apleca sa ridic banul de arama din noroi calcat de toti " Eu zic sa spui si tu seara la culcare Tatal Nostru, inainte nu uita sa faci 3 Sf Cruci si El este milostiv si indurator, vad ca ai ceva suparari pai dupa ce te rogi, le asterni la picioarele Domnului si nu uita sa ii multumesti ca a auzit rugaciunile tale si usor usor le depasesti ca nu te lasa Bunul Dumnezeu la greu. Poti sa dai si pe la Sf Biserica ai cuvintul meu ca nu cade pe tine Iar daca stai de vorba cu Parintele nu te jupoaie de vie. Poate niscaiva canoane si rugaciuni si te dai si tu pe brazda.Ia si tu de ex tilharul de pe cruce dar ala bun.

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru Danutza27):

Imi pare rau, dar nu cred ca macar vreunul dintre stramosii mei sa fi trait in staul. Fac parte dintr-o familie civilizata, educata si, nu stiu de ce, dar am vaga senzatie ca eu am avut mai multa vacanta decat ai facut tu scoala la viata ta.
In tot cazul, se vede cu ochiul liber ca nu esti decat un alt troll de pe-aici. O persoana atat de credincioasa cat vrei tu sa pari ar avea cu totul alte manifestari.
Sper sa ajungi cat mai tarziu sa-ti pierzi parintii si sper sa nu ai parte de comentarii mitocanesti, ca ale tale, in legatura cu asta.

| Crisis a răspuns:

Wow, tipul e din oras cu mine.
Un ateu/ agnostic nu poate fi umilit in fata clasei pentru gandirea lui, doar asta se vede la suprafata. De fapt [cred, eu asa fac] se amuza de prostimea de care da dovada profesorul ce-l acuza si elevii care cred tot ce debiteaza cadrul didactic.

| AudImagini a răspuns:

Nu te înjurăm happy
Mie sincer mi se pare o aberaţie. Fiecare are dreptul să aleagă. Ce naiba, nu mai suntem comunişti!

| Danutza27 a răspuns (pentru AudImagini):

Stai ma asa comunistii au invatat injuraturile ca vad ca lumea acum ii injura pe aia care au facut praf ce au construit pe vremea comunistilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hopa,scuze! :|
http://www.TPU.ro/......ntru-ca-e/
Ma jur ca nu am vazut...am postat o intrebare asemanatoare dupa ce am gasit articolul pe facebook.O sa-l sterg! :D Nu ma injurati, nu am facut-o intentionat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Conform cu spusele Emei (cel mai credincios user de pe site-ul asta), umilinta asta vine din dragoste si din dorinta de a-l ajuta pe cel umilit.

| Danutza27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum poate ajuta Ema cind o eminenta cenusie spune asa "Asa cum, aici, pe TPU, bigotii si habotnicii isi varsa frustrarile pe oricine s-a plictisit de nesfarsitele lor lamentari in limbajul de lemn din care biserica refuza sa iasa de cateva secole bune" se poate baietasul asta sa aiba niscaiva probleme afective stie el naiba " citez "umilinta asta vine din dragoste si din dorinta de a-l ajuta pe cel umilit " pai a fost Ema batjocorita si umilita ca la usa cortului pai nici in satra nu se pomeneste asa ceva, daca as citi in ferentari ce este scris pe aici (religie) ar baga tiganii degetele in urechi la aia mici.