| imale a întrebat:

Hei crestini de pe TPU! O sa postez un link pe care va sugerez sa il urmariti. Toti va declarati crestini, dar oare ce inseamna sa fi crestin? Doar sa spui ca crezi in Isus? Romania este o tara crestina...oh daaa :) oare crestina sau pagana? urmareste clipul.tu ce ai face in astfel de situatie? http://www.youtube.com/watch?v=c-QSOX7AGQI

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Religia a facut destul crime de a lungul istoriei. prea mult timp a pus ochelar de cal lumii, prea mult a limitat gandirea, prea mult a spalat creiere incat sa merite sacrificiul suprem.

Fiecare crede in ce considera el ca e bine sau rau si nici tu, nici altcineva, nici macar un film nu are dreptul sa conteste asta.

| dorelmarc a răspuns:

Tu.iti.faci.o.imagine.a.crestinilor.dupa.un.videoclip.traieste.in.mijlocul.lor.si.apoi.date.cu.mintea
stima

| William a răspuns:

Mi s-a parut ca chelul avea fata de puscarias din prima secunda in care l-am vazut, asa ca nu l-as fi luat in masina niciodata.