| Catalina283 a întrebat:

E păcat daca imi fac baie a doua zi de Paste?

10 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,Dumnezeu vrea sa fim curați, mai păcat e sa nu te speli.

| Clorox a răspuns:

Nu este pacat, acest concept este doar in capul tau!

| xerxes1 a răspuns:

Mare pacat.Este pacat sa ucizi bacterii nevinovate, care se sbenguie in jegul de pe corpul tau.

| deeeaqq a răspuns:

Doamne fere, e un păcat mare.
Mai mare decât/ca Desfrânarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai tras to concluzia ca at fi pacat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este.

| gratargratar a răspuns:

De unde chestia asta cu spalatu? laughing
Spala-te de cate ori vrei tu. O data pe an sau o data pe ora, nu are importanta.

| VelaJohnny a răspuns (pentru gratargratar):

Bunica inca tine la traditiile in care a copilarit, intr-o casa ortodoxa, si tine zilele babesti de sarbatoare, astfel ca la mine in casa ar fi pacat sa fac un astfel de lucru. Nu e gresit sa te speli, fireste, dar, desi nu mai e ortodoxa, si chiar preotul din sat a spus ca oamenii sa nu mai tina sarbatorile alea cu traditiile lor cu tot, sau traditii legat de alte sarbatori, ea tot face cum o taie capul. Candva au existat, si au ramas, oamenii fiind foarte superstitiosi, mai ales cei mai in varsta. Trabă sa vorbesc cu un pastor, poate o sa asculte, laughing ca eu degeaba ii zic ca nu scrie nimic in Biblie despre sarbatoarea cutare si traditia cutare, tot crede ca e pacat.

Răspuns utilizator avertizat
| redjohn a răspuns:

Nici vorba