| anonim_4396 a întrebat:

Hei hei. este pacat sa ai fantezi sexuale si alea alea cu o persoana de sex opus?

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Nu.E ceva normal si toti oamenii o fac.
Depinde de perioada, de stare.

E absolut normal ce se intampla, incetati sa va invinovatiti pentru orice fleac, fratilor! sunteti demni de mila.

11 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Normal ca nu e pacat. Nu ne supravegheaza nimeni din cer, si nu ne citeste nimeni si nimic gandurile.

| greyhound a răspuns:

Cum adica "si alea cu o persoana de sex opus"? wtf

| Maxim96 a răspuns:

E pacat.Numai daca te-ai gandit deacum ai curvit.

| anonim_4396 explică (pentru Maxim96):

Dacă mă gândesc la femei goale, am curvit? laughingIa spune-mi, mă paște iadul pentru asta, nu? De unde le scoți?

| aimspeşăl a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) in iad ajungem o.O

| Maxim96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Isus a spus că fiecare care se uită la o femeie să o poftească, deja a curvit cu ea în inima lui (Matei 5:20, 27,28). Aceasta arată că viața de gânduri trebuie păstrată curată de toate felurile de pofte care sunt în natura noastră decăzută.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fantezia,este un gand, o inchipuire.asa incepe pacatul cu gandul.cand incepi sa stai de vorba cu gandul in sinea ta, o data, de doua ori de trei ori te vei obisnui cu el, vei discuta cu el si te vei autoconvinge ca nu e chiar grav.asta e pacatul cu vorba.si mai ai oleaca si treci la fapte.o data.ti-a placut ai hotarat ca nu e chiar asa grav, si incepi sa-ti traiesti visul.asta e pacatul cu fapta.TOATE cele trei sant la fel de grave fiindca au aceleasi rezultat.moartea.eiiii atunci vine popa parintele si spune; si iarta Doamne toata greseala cea de voie si cea fara de voie facuta cu gandul cu vorba ori cu fapta.ai priceput dragita? acuma; urmeaza-ti setea.dar sa bei apa buna.nu sa te inneci cu cine stie ce.ar fi pacat.

| BlackSulphur a răspuns:

Nu, este un perfect exercitiu al imaginatiei. Bravo. No go to a fap.

| Dan10079 a răspuns:

Orice gand rau este de la diavol deci este pacat.