| mimi973 a întrebat:

Hei. poate pare ciudat, dar eu am o pasiune mai aparte. imi plac fenomenele inexplicabile (fantomele) adica nu imi plac ele in sine. imi place sa ascult povesti despre ele...deci. imi spuneti si mie povesti despre asa ceva? cat mai reale...

2 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Povești cu fantome reale, zici? thinking
Era odata, ca niciodata, o familie fericita care locuia langa un cimitir. Era formata din parinti, si cele doua fete ale lor. Parintii s-au intors intr-o noapte tarziu acasa, de la munca, si trecand pe langa cimitir, aud zgomote in spatele lor si se sperie. Cand se intorc, isi zaresc copilele cu doua cearșafuri pe ele taiate in zona ochilor ca sa vada. Tatal se infurie, pentru ca avea probleme cu inima si tensiunea, si putea sa moara de la sperietura, si le da o mama de bataie acasa pentru asta, dar si pentru ca nu mai aveau cearșafuri de schimb. Sfarsit!