| alleluiaah a întrebat:

Hei, TPU! Am o intreabre. Cum se numeste slujba aceea care se face cand iti e frica de ceva? Adica stiu ca daca iti e frica sa stai singur si simti pasi, boncanituri sau simti prezenta uro suflete si asta te sperie se poate face o sjuba. cum se numeste si inc e consta? Si trebuie dat vreun ban sau ceva?
Funda!

14 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Baga o sticla de vin, si se duce frica, incepi sa te iei la scandal cu spiritele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Excorcizare.
Nu, cel mai bine intelegi ca ti se pare.

| Inferno a răspuns:

"Slujba" aceia, in care "poti comunica cu spiritele" se numeste mediuDe fapt sunt n slujbe, depinde la cine te duci, ca daca te duci la ortodosi sau catolici, vine preotul arde tamaie prin casa dupa care dau cu apa sfintita, citind desigur versete biblice. Daca te duci la un practicant Wicca vine cu lumanari speciale si cu "creta magica" si se roaga vrajitorilor de la apus si rasarit.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Se numeste slujba de indobitocire si bineinteles ca vei da bani. Ai mai vazut tu preot care nu vrea bani?

| Scarbo a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Cu o sticla de tuica de prunce merge mult mai repede treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Scarbo):

Depinde la ce esti imunizat deja. laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| BlackSulphur a răspuns:

Un scaun electric ar trebui sa mearga.

| alleluiaah explică (pentru мιнαɛℓα36):

Ma refeream cam cati se da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alleluiaah):

Il inviti la masa, ii umplii sacosa si dai si 50 de lei.
Chiar este greu sa inveti cum functioneaza creierul asta tampit pe care il avem toti? Ti se pare ca sunt fantome si toate cele pentru ca ti s-a povestit de mic ca exista fantome si draci. Faceai excorcizare pentru zane malefice in alta dimensiune. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| claudica2703 a răspuns:

Acele slujbe speciale se numesc dezlegari si se fac in special la manastiri pentru ca presupun o traire autentic crestina si un har deosebit din partea preotului. La cerere se fac si de catre preotii mireni. Presupune ca tu sa stai in genunchi, preotul sa iti aseze epitrahilul pe cap si sa citeasca acele rugaciuni. Nu se percep taxe pentru slujbe dar daca doresti poti oferi preotului un ban sau poti pune in cutia milei. Daca mergi la o manastire pentru o asemenea slujba, varianta a doua referitoare la bani e de preferat. sper sa iti fie de ajutor happy

| RandomDeTot a răspuns:

Rugaciune nu ai nevoie de mai mult.

| iustin987 a răspuns (pentru claudica2703):

Funda din partea mea cel mai bun raspuns si eu stiu cate ceva (tatal meu este preot) Felicitari