| Papusa775 a întrebat:

Am o mare problema si vreau sa va ascult părerile si nu vreau răspunsuri prostești! Deci, am jucat acum o luna si ceva cu o prietena Ouija pentru ca ea mi-a zis de el si mi s-a părut interesant si am vrut sa vad daca chiar merge, si a mers.Adică stia chestii despre mine pe cre doar eu le știam. Când am jucat a 3 oara (am jucat doar de 4 ori) a fost un demon si s-a cam enervat pe mine si si pe ea.Acum cateva zile, niste prietene s-au jucat si ele si au întrebat ceva de mine, nu stiu de ce, si demonul acela a zis ca e supărat pe mine si pe prietena mea si ca suntem in pericol.Ok, eu stiu ca nu putem sa pățim nimic daca nu ne mai jucam. Pana acum nu am avut niciun semn.Nu am mai jucat de mult timp, de o luma si ceva. Oare chiar se poate întâmpla ceva?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Important e sa distrugi orice lucru care are legătură cu spiritismul și sa eviți sa îl mai practici.

| ania a răspuns:

Dacă invoci demonii le dai drepturi în viața ta.Mai bine roagă-te-Mântuitorul meu Hristos îți dăuiesc viața mea ție, îți cer iertare pentru toate păcatele, incllusiv că m-am expus demonilor prin ouija.Te rog să mă curățești cu sângele tău, vreau să îți aparțin Ție. Orice dempn de inimidare, de fircă, legat de ouija îți poruncesc să pleci de la mine, în numele lui Iisus Hristos, acolo unde te trinite El, eu îi aparțin Lui! Mai bine roagă-te Creatoului, citește Noul Testament, comuniunea cu creatorul e mai palpitantă decât cochetarea cu forțele demonice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandesti ca o crestina. Nu exista "demoni" asa cum ii vedeti voi. Ideea de "demoni" malefici este inventata de crestinism sa sperie credulii sa faca fapte bune sa nu ajunga pe mana lor.
Nu te juca niciodata cu placa Ouija daca nu ai un scop bine determinat. Daca te joci cu ea doar sa vezi ce se intampla este foarte normal sa iei legatura plin placa cu nu stiu ce entitati dubioase. Nu le poti vedea pentru ca se afla la nivele mai inalte de frecventa decat noi dar ideea este ca ele sunt acolo si daca sunt rau-voitoare te pot si ataca. Dar asta nu inseamna ca daca a zis ca esti in pericol gata este un demon malefic. Sunt "n" entitati bine sau rau voitoare, daca ti-ar fi zis ca este acolo sa te apere sau ceva de genul, mai mult ca sigur ai fi zis ca e un inger.
Poti comunica prin placa Ouija cu spiritele rudelor decedate pe care le "chemi" prin placa si asta este si scopul ei, nu sa te joci sa vezi ce se intampla. Dar oricum tot este periculos pentru ca orice entitate poate interfera cu placa.
Acum invit crestinii sa ma injure pentru ce am scris mai sus pentru ca nu se conformeaza cu credinta lor si de asemenea sa nu uitati sa-mi evaluati raspunsul drept nefolositor si eronat.