| Cristocentric a întrebat:

Hei TPU as dori sa intreb cati din utilizatori sunt crestini(indiferent de cultul din care fac parte fie catolici, evanghelici)?

7 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Crestin practicant sunt.Dar tye innebunesc "inteligentii" astia de pe aici.Azi am avut o zi proasta si mai vin si astia cu teoriile lor de 2 bani.Ma doare capu'.

| Miauti a răspuns:

Ateu-crestin

| Mikhtarian a răspuns:

Crestin ortodox.

| tpuforyou a răspuns:

Crestin ortodox happy

| kira30 a răspuns:

Eu sunt crestin...

| Vlad_Trofin_1989 a răspuns:

Intrebarea nu a fost pusa corect. e ca si cum ai zice ca esti crestin-mahomedan, la fel e ca si cum ai zice ca esti crestin-advenitist, sau crestin-baptist", nu suna bine, crestinismul nu vine din Americalaughing. Intrebarea corecta era care dintre utilizatori sunt crestini si care de alte religii.nu trebuia sa pui paranteza.pace

| Cristocentric explică (pentru Vlad_Trofin_1989):

Crestini sunt cei care cred in nasterea, moartea, invierea, inaltarea lui Isus Cristos, Sfanta Treime, deci nu faptul ca esti din biserica traditionala (ortodoxa, catolica ) sau protestanta/neoprotestanta te face crestin. Domnul sa te binecuvinteze