| oihcbywvieguv a întrebat:

Hei TPU

Ce parere aveti de acest clip si de aceasta animatie?

https://www.youtube.com/watch?v=HIJ9ACSnmCw

Cine credeti ca face aceste desene?
Credeti ca astea sunt dovezi ale existentei diavolului? Daca marile puteri ne baga asa ceva pe gat inseamna ca diavolul exista si ei vor ca noi sa fim de partea lui!

10 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Este evident ca satanismul este cu totul si cu totul altceva. Aici este vorba de indivizi cu mari probleme de sanatate mintala, oameni "posedati" de mari handicapuri prin lipsa accentuata de materie cenusie. Prin aducerea acestor rebuturi intelectuale la lumina zilei poti arata celorlalti doar "domeniul" care te preocupa, o zona rezervata doar unei subculturi aflata la marginea cea mai de jos a existentei umane, tembelismul. Asta este valabil si pentru cealalta intrebare, sa auzim numai de bine.

| Zenicide a răspuns:

Clipul e o mizerie, doar pentru ca el nu e capabil sa inteleaga Mr. Pickles nu inseamna ca e un serial rau. Eu nu il urmaresc dar mi se pare destul de bun, amuzant.
Daca ajungi sa iei in serios niste desene si sa faci comparatii din viata reala esti un distrus si habar nu ai cum trebuie sa folosesti televizorul.
Nu cei care fac desenele sunt de vina, nu te forteaza nimeni sa te uiti, dimportiva, sunt mai mult decat sigur ca sunt avertismente inainte sa inceapa serialul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zenicide):

"dar mi se pare destul de bun, amuzant."... asta pentru ca esti deja posedat de satana. smug

| Zenicide a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil laughing

| Lawliet14 a răspuns:

Cred ca masonii doresc sa ne arate ca ei sunt stapani prin aceasta reprezentare satanista careia i se inchina oamenii. Faceti un exercitiu de imaginatie, daca ati fi parinti si v-ati smulge copiii din fata televizorului la aceste episoade. De fapt, daca le-ati interzice sa mai priveasca vreodata Mr. Pickles. Contrar e ca si cum parintii ar oferi copiii ofranda lui Bafomet constientizand ceea ce este. E pe fata, ca un legamant.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Desigur. Actiunile lui Satan au eficienta in toate aspectele vietii umane, de aceea putem conchide ca Satan este,, o persoana reala ". Chiar folosindu-se de producatorii de filme, animate, si restul, in toate actiunile este pus,, negativul " in prioritate. Nimeni nu realizeaza un material, cu un scop pozitiv pentru copii, adult, fiecare isi urmareste propriul interes. Bine inteles acesti producatori sunt oameni care nu-l cunosc pe Adevaratul Dumnezeu si scopul Sau, si de aceea nu-i intereseaza, ca ei distrug vieti, caci si a lor este distrusa si fara sens. Dar biblia ne invata ca,, oamenii lipsiti de pietate din vremea lui Noe au fost distrusi, la fel vor fi si acestia. 2Petru 2:4-8.1Ioan 5:19.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dovezi ale satanismului? Pe bune?
Oh şi chiar nu înţeleg de ce-ai întrebat asta de mai multe ori.
Stai să înţeleg, eşti creştin şi trăieşti cu frica de a fi condus de satan?
Câteodată şi cititul poate afecta... Dacă este efectuat în exces.
Te laşi demoralizat de tâmpeniile alea, atunci de astea ce să mai spunem: https://www.youtube.com/watch?v=0NXkpCXDwZg
Indispensabil e măcar să ştii că nu tot ce vezi pe internet, reviste sau ăla mai ştie unde, este adevărat. Informează-te măcar înainte de a crede aşa ceva.
"Cine credeti ca face aceste desene?"
Cel mai probabil nişte copii lipsiţi de viaţă personală, cărora li se pare amuzant şi inteligent să posteze video-uri irelevante şi să-i facă pe alţii să creadă că vă începe "era satanismului".

| oihcbywvieguv explică (pentru anonim_4396):

Desenele alea nu sunt luate de pe net! Se difuzeaza la tv le vad toti copii! ti se pare normal?

| anonim_4396 a răspuns (pentru oihcbywvieguv):

"le vad toti copii"... ei bine, nu chiar. Desenele sunt date pe Adult Swim. Dupa cum si Vlad (un individ care de foarte multe ori isi bazeaza afirmatiile pe favoritism si ignoranta) recunoaste, desenele sunt dedicate ADULTILOR. Daca boracul tau se uita le ele, ghici ce... TU esti vinovat.

Asa ca o curiozitate, te-ai uitat macar la un episod sau ai zis "ie naspa" fara sa stii despre ce e vorba? Ai vazut un simbol "satanist" si ai zis automat ca "ie naspa"? Eu pana sa lasi tu postarea asta nici n-am auzit de Mr Pickles (ce-i drept nici nu m-am uitat la TV de multi ani). Da si tu un mic search pe guagal sa te informezi mai mult inainte sa comentezi.

| Zenicide a răspuns (pentru oihcbywvieguv):

"Se difuzeaza la tv le vad toti copii! ti se pare normal?"
Sunt multe lucruri pe care nu are trebui sa le vada copii, de asta au parinti.
Daca nu stii cum se foloseste un TV nu iti cumpara unul.