| Any1998 a întrebat:

Heii TPU, imi spune si mie cineva cum se desfasoara nunta la pocaiti?

Răspuns Câştigător
| Lucică1998 a răspuns:

Pai in primul rând nunta are doua părți, una la biserica, iar alta la restaurant. La biserica se cânta, melodii legate de nunta, iar apoi urmează predica, pe subiectul căsătoriei, dupa predica urmează o rugăciune pentru miri iar apoi se merge la restaurant, iar acolo nu se bea, nu se fumează si nu se dansează. De-obicei socializezi cu alții, la unele nunți se fac si cateva jocuri, iar daca ai noroc, tinerii vor avea un pachet de cărți la ei. Si sa nu uitam cel mai important lucru, se mănâncă.

2 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

La un moment dat s-a facut un anunt surpriza, fiecare sa se uite sub farfurii.Care avea scris pe farfurie sau ceva de genul primea buchetul de flori de pe masa, deci erau mai multe persoane care primeau buchete de flori. Asta s-a intamplat la nunta la care a fost verisoara mea, probabil nu se intampla la toate.
Ei canta extrem de mult, si-n biserica si la nunta

| minrest a răspuns:

E cam ca la ortodocsi, dar in loc ca mireasa sa arunce buchetul, mirele arunca o Biblie (nu se deschide, fiindca are doua catarame metalice, si e legata in piele neagra). Cine o prinde, devine predicator pana la urmatoarea nunta.