| SakuraGirlCuteexD a întrebat:

Hewwo ᕙ༼ ≖ᴥ≖༽ᕗ
Intrebarea mea va fi putin mai ciudata dar vreau sa am un raspuns. Acum cateva zile am facut niste poze cu un filtru de pe snap si era putin mai intunecat, in fine, nu asta era problema. Apoi in seara asta i-am trimis unei prietene pozele ca sa o intreb ce parere are despre ele. Cand i-am trimis pozele ea a observat ceva in spatele meu care semana cu o persoana dar eu nu am observat pana nu mi-a spus ea. Pozele au fost facute seara intr-o camera in care eram singura si chiar se vede intr-un fel ca o persoana doar ca e neclara. Ma nelinisteste acest lucru pentru ca eu uneori seara vad umbre si chestii dar imi spun ca e doar imaginatia mea, mereu cand sunt singura in casa am impresia ca e cineva langa mine si mi-e frica. In apartamentul in care stau a murit persoana care a stat inainte, aici a murit si bunicul meu. Vecina mea care sta deasupra e pocaita si mereu se aud sunete din apartamentul ei desi nu sta nimeni acolo.
Voi ce credeti despre asta? La momentul actual mi-e frica sa mai merg prin casa prin intuneric. ༼; ́༎ຶ + ༎ຶ༽

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Uneori, acolo unde a murit o persoană, se păstrează un fel de videoclipuri cu scene din viețile lor. Asta pare să fie în poza dtale.
Nu are de ce să îți fie frică, căci un videoclip înregistrat în cameră, din timpul când acele persoane au trăit, nu are cum să îți facă rău.
Sunetele din apartamentul pocăitei, nu par să aibă vreo legătură cu camera ta și nici cu credința ei.

| Mircea08 a răspuns:

Din punctul de vedere al crestinului adevarat, pentru cei morti nu exista decat doua variante : - Ori a fost crestin adevarat si INSTANTANEU dupa moarte a ajuns in imparatia cerurilor, de unde nu mai vine sa faca glume pe pamant, ori cel care a murit nu era un crestin adevarat si in acest caz a fost adormit si se afla in locuinta mortilor unde va sta pana la judecata de apoi. Fantomele (daca la asta te referi) sunt aparitii ale diavolului pe care doreste sa le faca intr-un mod spectaculos, pentru ca altcineva nu poate fi (eu nu cred in extratestri)

| Irinel15123532 a răspuns:

Roaga-te Domnului de fiecare data cand simti aceste temeri, citeste noul testament pentru a avea putere sa invingi aceste temeri prin adevar, nu prin imaginatiile proprii de frica. Citeste psalmul 91.
Cel ce stă sub ocrotirea Celui Preaînalt
şi se odihneşte la umbra Celui Atotputernic
2 zice despre Domnul: „El este locul meu de scăpare şi cetăţuia mea,
Dumnezeul meu în care mă încred!"
3 Da, El te scapă de laţul vânătorului,
de ciumă şi de pustiirile ei.
4 El te va acoperi cu penele Lui
şi te vei ascunde sub aripile Lui.
Căci scut şi pavăză este credincioşia Lui!
5 Nu trebuie să te temi nici de groaza din timpul nopţii,
nici de săgeata care zboară ziua,
6 nici de ciuma care umblă în întuneric,
nici de molima care bântuie ziua namiaza mare.
7 O mie să cadă alături de tine
şi zece mii la dreapta ta,
dar de tine nu se va apropia.
8 Doar vei privi cu ochii
şi vei vedea răsplătirea celor răi.
9 Pentru că zici: „Domnul este locul meu de adăpost!"
şi faci din Cel Preaînalt turnul tău de scăpare,
10 de aceea nicio nenorocire nu te va ajunge,
nicio urgie nu se va apropia de cortul tău.
11 Căci El va porunci îngerilor Săi
să te păzească în toate căile tale,
12 şi ei te vor duce pe mâini,
ca nu cumva să-ţi loveşti piciorul de vreo piatră.
13 Vei păşi peste lei şi peste năpârci
şi vei călca peste pui de lei şi peste şerpi.
14 „Fiindcă Mă iubeşte", zice Domnul, „de aceea îl voi izbăvi;
îl voi ocroti, căci cunoaşte Numele Meu.
15 Când Mă va chema, îi voi răspunde;
voi fi cu el în strâmtorare,
îl voi izbăvi şi-l voi proslăvi.
16 Îl voi sătura cu viaţă lungă
şi-i voi arăta mântuirea Mea".
Domnul ne ocroteste, dar trebuie sa devii copilul Lui, Hristos traieste in copiii Sai, Domnul Iisus ne apara de orice duh rau.
Accepta pe Domnul Iisus Hristos ca mantuitor personal si intra in partasie cu Dumnezeu, prin har, nu fapte, mantuirea si intrarea in cer este doar prin har, pri moartea ispasitoare pe cruce a Domnului Iisus Hristos.
Dar trebuie sa fii mantuit, esti mantuit? esti fiul Lui?
Ai numele scris in cartea vietii? ai Duhul Sfant in tine?
Acest moment, poate fi inceputul tau cu Dumnezeu.
Tu poti fi fiul Lui printr-o rugaciune foarte simpla, sau nu neaparat aceasta, nu conteaza in ce fel o spui, conteaza sa iti pui increderea in Hristos printr-o alegere, ''Doamne Isuse am pacatuit impotriva ta, am vrut sa fac totul asa cum vreau eu, te rog sa ma ierti pentru faptul ca te-am respins pana acum, cred ca moartea ta pe cruce a platit datoria pacatuli meu, cred ca tu esti fiul lui Dumnezeu si te primesc pe tine ca mantuitor personal si Domn al vietii mele, imi predau viata tie''. Din acest moment Duhul Sfant te boteaza si vine sa locuiasca in tine, numele tau este scris in cartea vietii mielului, toate pacatele iti sunt iertate definitiv si ai puterea invierii in tine, si nimic nu te va mai desparti vreodata de dragostea, caldura si grija tatalui ceresc pentru tine.
Urmareste asta te rog.
https://www.youtube.com/watch?v=gPbsBY-BWR4&t=1303s

https://www.youtube.com/watch?v=oHB7GEQpqeY&t=1288s

https://www.youtube.com/watch?v=2kqPxi23s9E&t=2180s

https://www.youtube.com/watch?v=2kqPxi23s9E&t=2302s

| Teffan a răspuns:

Dacă nu vedem pozele nu putem sa ne dam cu părerea.