| Anonimusrocraft a întrebat:

Hey, am intrat in postul Craciunului, se pot asculta colinde? (intrebari random)

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totusi, perioada aceasta in care se canta colinde ramane foarte scurta si am vrea sa facem intr-un fel sa ne bucuram cat mai mult de aceste valori inestimabile pe care le avem. Exista prin traditie perioada dintre Sfantul Nicolae (6 decembrie) si Sfantul Ioan (7 ianuarie) in care se canta colinde - atat cele referitoare la Nasterea Domnului, cat si cele de Anul Nou.

https://www.crestinortodox.ro/......27198.html

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți asculta. Dar ca să ajungă sfințenia colindei la sufletul tău, ai putea să și postești.

| Celcestietot a răspuns:

Da.

| Panamax a răspuns:

Intrebare de doi lei.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Da. Se pot asculta oricând.