| 12Suzi12 a întrebat:

happy Hey, buna tuturor. happy
Vreau sa ii intreb si eu pe atei de ce nu cred in Dumnezeu? De ce nu credeti in Dumnezeu puteti sa demosntrati ca nu exista? Cum ati juns de la un Dumnezeu la niciunul?
+Bonus: De ce ii jigniti pe ceilalti?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E mult mi comod

10 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Cred ca-i de ajuns sa te intrebi "da' Dumnezeu de unde a aparut?". Daca stai putin sa te gandesti orice intrebare care pune religia crestina in dificultate are un raspuns simplu "e peste capacitatea omului de a intelege".

| mODIN a răspuns:

Tu de ce nu crezi in Alah, Vishnu, Zeus, Odin, Horus etc?

| RAY a răspuns:

Nici voi nu credeti in dumnezeu credeti in propile interese si atat, multi din voi habar nu aveti de biblie, interpretati biblia cum vreti, sunteti sfinti in biserica draci in afara ei, acuma ma intrebi de ce sunt ateu? mai bine intrebate ce sunteti voi?

| Mădă0611 a răspuns:

Eu cred in Ahura Mazda, tu de ce nu crezi in el? Poti demonstra ca nu exista? Cei care jignesc fara sa fie provocati, sunt crestini antiteisti, frati de-ai tai. smug

| sublime89 a răspuns:

Noi nu trebuie sa demonstram ca nu exista, ci voi sa demonstrati ca exista. Voi ati venit cu ideea de d-zeu, asa ca sa aduceti dovezi pentru existenta lui. Pana acum n-ati fost in stare sa veniti cu nimic convingator, iar toate dovezile stiintifice au contrazis 100% povestea biblica a creatiei.

| M25M a răspuns:

De ce credeti in Dumnezeu puteti sa demonstrati ca exista? Cum ati ajuns de la 2000+ zei la unul?

+Bonus de ce ii jigniti pe altii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut...

Dupa cum vezi pe acest site exista cateva personaje care s-au facut remarcate prin faptul ca jignesc pe cei care sunt crestini si cred in Dumnezeu(un mic exemplu e Ray23TM) si se dau atei.
Ateii adevarati nu ii gasesti sa-si piarda vremea pe TPU, ateii adevarati sunt preocupati cu cititul si tot felul bla bla stii la ce ma refer...
Personajele care le intalnesti pe TPU nu sunt atei sunt doar niste copii frustrati care habar nu au de nimic si incearca sa para inteligenit prin a scrie niste lucruri care habar nu au ce inseamna, adica uita-te si tu cu ce dovezi vin sunt penibili...
Ateii adevarati isi vad de treaba lor nu cred in Dumnezeu e parerea lor si asta-i viata, personajele acestea care stau non-stop pe TPU nu stiu ce castig au sa faca jigniri si sa incearca sa convinga lumea ca Dumnezeu nu exista si mai spun de crestini ca sunt indoctrinati.
Ignoratii...sunt doar niste copii tristi!

| Cyrano a răspuns:

Ateii au mintea intunecata de pacate fiind orbita de dumnezeul lumii acesteia care este nimeni altul, decat satana! Cat timp mai traiesc mai au o sansa!

| godge a răspuns:

Noi nu ii jignim pe alti criticam ideile(nu e vina noastra ca esti fanatic si ca te simti jignit)

| Torreto112 a răspuns:

Eu sunt crestin de stil vechi,nu merg la biserica findca mi se pare o afacere(intri acolo si primul lucru care il vezi este magazinul). Raspunsul la intrebarea ta este ca ateii au ales sa nu creada findca,dupa cum spun si ei au ''comfort'' spiritual,noi cei care credem, CU ADEVARAT, avem si noi cam acelasi lucru, nu ne temem de ''cel rau'' si daca esti crestin adevarat ii iubesti pe toti, fie ei ateii sau cine stie ce religie.Si despre jigniri, exista si crestini si ateii care jignesc, este vina amundoror tabere.

+Bonus: Putini vor fii alesi de Isus la judecata de apoi, doar nu credeti ca toti vor fii crestini, poate alege si un ateu care are sufletul mai bun si mai pur decat un crestin corupt(nu toti is corupti).