| Ys a întrebat:

Hey, ce faceti? Ce semnificatie are pentru voi craciunul? Nu vreau raspunsuri asa degeaba... ok? Craciun fericit tuturor!

Răspuns Câştigător
| Spl1tS3c0nd a răspuns:

Pentru unii craciunul este doar pentru a darui si a primi ceea ce este total gresit.Craciunul nu inseamna sa dai ceva sau sa primesti.Craciunul este ceva foarte special care nu consta doar in a da cadouri si/sau a primi cadouri.Eu de craciun cand familia este reunita simt ca traiesc.Simt asa o stare de fericire totala.Cand vad peisajul de basm de afara ma simt excelent... mai ales ca Mosul se ascunde printre fulgii de zapada laughing. Craciun fericit si tie :*

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu de craciun sarbatoresc nasterea Domnului si Mantuitorului meu Isus Hristos. Si eu doresc ca sarbatorile craciunului sa te gaseasca fericit in mijlocul familiei tale.

| Esperança a răspuns:

Craciunul vine de la Mos Craciun,adica un inlocuitor al Adevaratului Sarbatorit - Isus Hristos la fel cum de Inviere il avem pe vestitul Iepurash! Craciunul este o sarbatoare pagana de care se leaga multe obiceiuri, traditii si ritualuri nefolositoare si nespecificate in Cuvantul lui Dumnezeu. Craciunul face ca omul sa se departeze de Dumnezeu, adica de adevar. In Biblie ne este redata doar Nasterea Domnului nu ne spune nimic de nici un craciun, deci nu mai confundati craciunul cu Nasterea Domnului Isus Hristos deoarece nu are nici o legatura!

| Raniia a răspuns:

Crăciunul pentu mine este cea mai veselă sărbătoare din an sărbătorind cu bucurie Nasterea Domnului Isus. Poate pentru necredinciosi predicare crucii si a lui Isus Hristos este o nebunie dar intre Dumnezeu si noi El a pus crucea care inseamnă nădejde si mîntuire.Astăzi dacă nu-L cunosti, pune-ti rînduială in viată ca să fi gata pentru venirea Lui.Vei avea cel mai fericit Crăciun!

| Ecea a răspuns:

O sa mananc carne de porc ca porcul.
Si ma sparg de prajituri.

| PreaSfintitu a răspuns:

Idem

| Vladuthz a răspuns:

Pentru mine craciunul inseamna bucuria de a sta cu familia, de a primi cadouri, de a fi si bea cu prietenii, si de a sta acasa liber. In rest nasterea lui Iisus nu ma intereseaza, este un detaliu lipsit de importanta pentru mine, cred ca esti primul an in care ma gandesc ca totusi de Craciun s-a nascut Iisus, celelalte era doar spiritul Craciunului.

| Damasc a răspuns:

Nu are.

Răspuns utilizator avertizat
| BlueStar12 a răspuns:

Iisus : Mosule.
Mosu` : Da?
Iisus : Sunt trist.
Mosu` : De ce esti trist?
Mosu` : E craciunul,asa e? Este ziua...Ta!
... Iisus :Asta e problema.
Mosu` : De ce?
Iisus : Pentru ca peste tot e craciunul,copii te asteapta doar pe tine si nu pe Mine! Ei sarbatoresc craciunul datorita tie, de ce mosule, de ce nu pe Iisus!?!
25 Decembrie este pentru nasterea lui Iisus nu doar pentru Mos Craciun!
Posteaza pe peretele tau daca-L iubesti pe
Iisus.
El a vazut cand ai citit asta

asta a postat-o o colega de-a mea pe facebook si eu la randul meu am postat-o pe perete si o poti posta si tu daca vrei si daca esti de acord ca de Craciun il sarbarorim pe Iisus Hristos nu pe Mos Craciun
asta e Craciunul pentru mine

| YoCookieMonster a răspuns:

Craciunul pentru mine inseamna pace, liniste si caldura sufleteasca.Craciunul este cel mai potrivit moment in care sa stai cu familia si sa sarbatoresti adevaratul motiv pentru care il sarbatorim:
Nasterea Domnului! Acesta este adevaratul motiv pentru care noi sarbatorim zilele de 24-25 decembrie! Unii cred ca doar Mos Craciun e semnificatia Craciunului,si ca aceste zile de sarbatoare sunt numai pentru a primi cadouri! Poate ca mai primim cadouri, dar trebiue sa dam si noi ceva in schimb. Poate ca unii copii mai cred in "mosu", dar nu sa ne abatem de la adevaratul sens al Craciunului.

Cam asta este semnificatia Craciunului! Craciun Fericit!:X

| ZaineaM a răspuns:

Pentru mine Craciunul inseamna pace sufleteasca si iubire in familie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey,ce faceti? ras bine Ce semnificatie are pentru voi craciunul? ras absolut nimic

| SweetyBitty a răspuns:

Pt mine semnificatia Craciunului inseamna bucuria nasterii Domnului nostru Iisus Cristos chiar daca pentru altii inseamna decat mos carciun.