| RoseMyosotis a întrebat:

am o mare problema, de câteva zile tot aud voci erotice feminine și gemete în capul meu și nu le pot opri, mă țin treaz de 5 zile, iar pe lângă asta îmi simt corpul moale mereu, poate cineva sa îmi spună cum scap de ele? Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| AlexDorobantu a răspuns:

Atunci când accesăm materiale neîngăduite deschidem niște porți - dacă le pot spune așa - spirituale prin care demonii ne pot influența.

Persoanele pot auzi îndemnuri de a se sinucide sau de a face tot felul de atrocități și lucruri neîngăduite.

Singurul care te poate elibera cu adevărat de aceste voci este Isus Hristos și pentru asta ai nevoie să Îi chemi în viața ta cu sinceritate, credință și căință față de păcatele făcute.

Ai putea să citești evangheliile (Matei, Marcu, Luca, Ioan) unde poți vedea autoritatea lui Hristos și puterea Lui.

Biblia pune că El a venit să ne facă liberi și asta poate face și pentru tine.

Dacă dorești să dezvoltăm mai mult subiectul ăsta mă poți anunța și îți stau la dispoziție cu mare drag.

Dumnezeu te iubește și poate experiența prin care treci acum va fi o oportunitate de a asculta vocea Lui care te cheamă cu dragoste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorobantu):

Cu siguranta nazarineanul... dar mai potrivit ar fi un medic psihiatru, se numeste schizofrenie.

| AlexDorobantu a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact! Un răspuns foarte bun pentru o persoană care nu a întâlnit niciodată oameni cu probleme asemănătoare eliberați din lanțurile robiei.

Domnul psihiatru o să îi descoase toată copilăria ca la urmă să îi dea câteva pastilute ca să doarmă liniștit. Nu-i rău dar nu rezolvă cu adevărat problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorobantu):

Dar nici a trimite rugaciuni la ceva ce nu exista nu cred c-o sa fie benefic.

| RoseMyosotis explică (pentru AlexDorobantu):

Da, as dori cu mare drag de asemenea, unde putem vorbi?

| AlexDorobantu a răspuns (pentru RoseMyosotis):

Dacă este bine și pentru tine ne putem auzi pe Whatsapp. Numărul meu este 0034697242950. happy

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca esti treaz de cinci zile, suna urgent la 112 si explica acolo situatia.

| danay72 a răspuns:

Trebuie sa vorbești cu un medic. Nu este normal acest lucru.

| T0T a răspuns:

Ai probleme la cap.

| SG1995 a răspuns:

E simplu, mergi la un psiholog, ai haluginații. Ai băut, sau ai fumat ceva?

| RoseMyosotis explică (pentru SG1995):

Nu, nu fumez și nici nu beau, este probabil vina unui succubus, și este o problemă serioasă, și sigur psihologul nu ma poate ajuta cu nimic

| SG1995 a răspuns (pentru RoseMyosotis):

Ți-a zis psihologul că nu te poate ajuta? Dacă da, apăi nu știu ce psiholog e ăla. Nu e niciun subccubus, e vorba de haluginați.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un psiholog.

| xByte a răspuns:

Ai cam exagerat cu iarba si/sau drogurile, las-o mai moale. Apropo, nu prea inteleg ce legatura are religia cu problema ta.